Wadowice mają swoje… 10 minut w Tour de Pologne!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Wadowice mają swoje… 10 minut w Tour de Pologne!

Chcecie zobaczyć z bliska medalistę olimpijskiego Rafała Majkę? Przyjdźcie w sobotę na Rynek, przez który przemkną kolarze Tour de Pologne. To jednak nie koniec atrakcji, bo w ramach wyścigu zorganizowaliśmy dla Was specjalny pokaz!

Wadowice będą mieć swoje 10 minut podczas rozpoczynającego się w ten weekend 76. Wyścigu Tour de Pologne. Nasza gmina znalazła się na trasie największej imprezy kolarskiej w Polsce, i to już w inauguracyjnym etapie!

Fot. www.tourdepologne.pl

Pierwszy etap Tour de Pologne wyruszy w sobotę (3.08) o godzinie 15:30 z Krakowa, a około godziny 16:48 dotrze drogą krajową 52 do Kleczy Dolnej. Osiem minut później zawodnicy powinni pojawić się na wadowickim Rynku, skąd ulicami Mickiewicza, Batorego i Wojska Polskiego udadzą się w stronę Tomic. Przejazd przez naszą gminę potrwa w sumie około 10 minut.

W tym czasie na wadowickich ulicach będziemy mogli zobaczyć czołowych kolarzy świata, m.in. Rafała Majkę – brązowego medalistę ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (wyścig ze startu wspólnego).

Fot. www.tourdepologne.pl

To jednak nie koniec atrakcji dla fanów kolarstwa!

Zaraz po wadowickiej części wyścigu Tour de Pologne , na płycie wadowickiego rynku będziemy mogli zobaczyć w akcji naszych lokalnych kolarzy. Zawodnicy z klubu Kramarczyk Team zaprezentują nam widowiskowy pokaz, promujący zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa świata do lat 16 w trialu, które w tym roku odbędą się w Wadowicach – w dniach 9-11 sierpnia.

– Trial to najbardziej widowiskowa konkurencja kolarska. W zawodach weźmie udział blisko 200 zawodniczek i zawodników z 20 krajów. Całość odbędzie się na wadowickim rynku. To największe sportowe wydarzenie w naszej okolicy od wielu lat. Dlatego już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców – zapowiada Tomasz Kramarczyk, lider Kramarczyk Team i jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Kolarskiego.

Warto podkreślić, że współorganizatorem trialowych mistrzostw jest Gmina Wadowice, a patronat honorowy nad imprezą objął m.in. burmistrz Wadowic. Bartosz Kaliński.

Wprowadzono: 31 lipca 2019