Wadowice na 40. Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Krakowie

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Wadowice na 40. Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Krakowie

W sobotę 20 sierpnia br. w Krakowie odbyła się „Cepelia” czyli „40. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej”. Wadowice w tym dniu promowali wystawcy z naszego miasta i z pobliskich okolic. Nie było się czego powstydzić. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko panów Marka Łasaka i Grzegorza Giermka reprezentujących Galerie Sztuki Bałysówka z Tomic z rzeźbami, grafiką artystyczną i obrazami. Swoje prace malarskie, akwarele i ręcznie zdobioną porcelanę prezentowała pani Sylwia Prażmowska. Było również coś dla najmłodszych. Ręcznie szyte przytulanki i ozdoby przygotowały panie Elwira Klaczak-Ryczko i Laura Sieprawska. Nie mogło również zabraknąć pani Igi Czepczyńskiej-Włodarczyk prezentującej okazjonalne wianki wykonane na słomianych podkładach oraz pana Rafała Wichra z rzeźbami.

Promocje Wadowic uświetnił pokaz muzyczny Orkiestry Dętej z Kleczy i Choczni, która zaprezentowała obszerny i różnorodny repertuar. Po występie muzycznym miał miejsce pokaz garncarstwa pana Jerzego Miki.

Wprowadzono: 22 sierpnia 2016