Na Krytej Pływalni „Delfin” w Wadowicach tradycyjnie zorganizowano finały powiatowe w pływaniu drużynowym oraz indywidualnym w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Startowało około 300 zawodniczek i zawodników. Czy wśród nich są następcy np. Otylii Jędrzejczak i Bartosza Kizierowskiego, tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że emocji podczas zawodów nie zabrakło. Najwięcej miejsc na podium zdobyli pływacy z Wadowic!
– Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem i pokazało, że mamy dużo uzdolnionych młodych pływaczek i pływaków. To cieszy, zwłaszcza, że pływanie to dyscyplina wszechstronnie rozwijająca organizm, dlatego tak chętnie polecana jest przez lekarzy od najmłodszych lat – podkreśla Jan Szewczyk, koordynator ds. sportu w Powiecie Wadowickim.
Wyniki zawodów:
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – rocznik (2003 – 2005)
Klasyfikacja drużynowa dziewcząt:
1 m. – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wadowicach
2 m. – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach
3 m. – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
Klasyfikacja drużynowa chłopców:
1 m. – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wadowicach
2 m. – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
3 m. – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach
Klasyfikacja indywidualna dziewcząt:
Styl motylkowy
1 m. – Natalia Stybak – Zespół Szkolno -Przedszkolny we Frydrychowicach
2 m. – Żaneta Paczyńska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wadowicach
Styl grzbietowy
1 m. – Emilia Brózda – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wadowicach
2 m. – Emilia Drzazga – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Andrychowie
3 m. – Anna Suchanek – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choczni
Styl klasyczny
1 m. – Julia Filek – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach
2 m. – Maja Kowalska – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
3 m. – Oliwia Polak – Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 2 w Wieprzu
Styl dowolny
1 m. – Martyna Mędrysa – Zespół Szkół w Ryczowie
1 m. – Aleksandra Rybska Gimnazjum w Kleczy Dolnej
3 m. – Oliwia Sliżowska – Gimnazjum w Kleczy Dolnej
3 m. – Julia Kręcioch – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wadowicach
Klasyfikacja indywidualna chłopców:
Styl motylkowy
1 m. – Maksymilian Bąk – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wadowicach
2 m. – Adrian Piwowarczyk – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie
Styl grzbietowy
1 m. – Wiktor Pałosz – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
2 m. – Patryk Szczygieł – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach
3 m. – Mateusz Guzik – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
Styl klasyczny
1 m. – Bartosz Polak – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Andrychowie
2 m. – Antoni Sordyl – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Andrychowie
3 m. – Samuel Łączniak – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wadowicach
Styl dowolny
1 m. – Mateusz Stuglik – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie
2 m. – Jakub Skowronek – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach
3 m. – Filip Durbas – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Stanisławiu Górnym
Igrzyska Dzieci – rocznik 2006 i mł.
Klasyfikacja drużynowa dziewcząt
1 m. – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach
2 m. – Guzik Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
3 m. – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie
Klasyfikacja drużynowa chłopców
1 m. – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
2 m. – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wadowicach
3 m. – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
4 m. – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie
Klasyfikacja indywidualna dziewcząt
Styl motylkowy
1 m. – Małgorzata Łozińska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
2 m. – Olga Rokowska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
Styl grzbietowy
1 m. – Małgorzata Gajczak – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach
2 m. – Marta Gibas – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
3 m. – Karolina Sarapata – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Stanisławiu Górnym
Styl klasyczny
1 m. – Natalia Palarska – Zespół Szkół w Izdebniku
2 m. – Zuzanna Fijałek – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
3 m. – Olga Rzemieniec – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach
3 m. – Amelia Teluk – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Choczni
Styl dowolny
1 m. – Natalia Dyduch – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach
2 m. – Joanna Durbas – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Stanisławiu Górnym
3 m. – Justyna Kubata – Szkoła Podstawowa w Kleczy Dolnej
Klasyfikacja indywidualna chłopców
Styl motylkowy
1 m. – Kutkiewicz Maciej
2 m. – Kutkiewicz Jakub
Styl grzbietowy
1 m. – Mikołaj Rybski – Szkoła Podstawowa w Kleczy Dolnej
2 m. – Patryk Szarnicki – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach
3m. – Tomasz Kaczor – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
Styl klasyczny
1 m. – Oskar Polak – Zespół Szkolno – Przdeszkolny Nr 2 w Wieprzu
2 m. – Filip Gibas – Zespół Szkół Samorządowych w Inwałdzie
3 m. – Wiktor Gądek – Zespół Szkół Samorzadowych w Sułkowicach – Łęgu
Styl dowolny
1 m. – Bartłomiej Guzdek – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
2 m. – Wojciech Kowalski – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
3 m. – Oliwier Martyniak – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wadowicach
Igrzyska Dzieci – rocznik 2009 – 2011
Klasyfikacja indywidualna dziewcząt
Styl grzbietowy
1 m. – Aleksandra Nadajczyk – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Andrychowie
2 m. – Blanka Kowalczyk – Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu
3 m. – Zofia Polak – Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu
Styl klasyczny
1 m. – Zuzanna Piwowarczyk – PSP SPSK w Barwałdzie Dolnym
2 m. – Antonina Pietrasik – Szkoła Podstawowa w Babicy
3 m. – Lidia Tomczyk – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
Styl dowolny
1 m. – Oliwia Kasprzycka – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Barwałdzie Dolnym
2 m. – Małgorzata Frączek – Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu
3 m. – Gabriela Łysoń – Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach
Klasyfikacja indywidualna chłopców
Styl grzbietowy
1 m. – Jan Cholewa – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
2 m. – Wojciech Pluta – Podstawowa Szkoła Publiczna w Brzezince
3 m. – Jakub Ogorzelec – Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach
Styl klasyczny
1 m. – Maksymilian Bobik – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
2 m. – Eryk Kubalka – Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach
3 m. – Wojtek Grzesik – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie
Styl dowolny
1 m. – Szymon Bryzek – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie
2 m. – Leon Siwula – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
Licealiada – rocznik 1999 i mł.
Klasyfikacja drużynowa dziewcząt
1 m. – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej
2 m. – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
3 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach
Klasyfikacja drużynowa chłopców
1 m. – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
2 m. – I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
3 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach
4 m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach
5 m. – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej
Klasyfikacja indywidualna dziewcząt
Styl motylkowy
1 m. – Karolina Bogucka – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej
2 m. – Anita Iwanicka – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej
3 m. – Urszula Widlarz – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
Styl grzbietowy
1 m. – Karolina Grajny – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach
2 m. – Emilia Ponikiewska – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
3 m. – Paulina Zgrajek – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
Styl klasyczny
1 m. – Żaneta Króliczek – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej
2 m. – Wiktoria Romanowska – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach
3 m. – Wiktoria Grzeczyńska – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej
Styl dowolny
1 m. – Maja Szota – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach
2 m. – Julia Kachel – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach
3 m. – Julia Szczęsny – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
Klasyfikacja indywidualna chłopców
Styl motylkowy
1 m. – Dawid Badan – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach
2 m. – Nikodem Najbor – I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
3 m. – Kacper Skoczylas – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach
Styl grzbietowy
1 m. – Michał Żygiel – I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
1 m. – Patryk Brańka – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej
1 m. – Kacper Molesztak – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach
Styl klasyczny
1 m. – Karol Sowa – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
2 m. – Filip Chrapla – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
3 m. – Filip Kubiś – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
Styl dowolny
1 m. – Michał Jurzak – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
2 m. – Rafał Majer – I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
3 m. – Wojciech Woś – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach
Pamiątkowe puchary i dyplomy dla uczestników zawodów ufundował Zarząd Powiatu w Wadowicach.
Wprowadzono: 18 lutego 2019