Wadowice otwarte na „Kulturę Na Widoku”!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Wadowice otwarte na „Kulturę Na Widoku”!

Kultura na Widoku

1 września wystartował projekt Kultura na Widoku, dający dostęp do 1000 utworów w cyfrowej wersji – książek, filmów, muzyki, gier i wirtualnych spacerów po muzeach świata.

Wybrane utworu będzie można pobrać na telefon i inne urządzenia mobilne – za pomocą linków i kodów QR, umieszczonych na plakatach znajdujących się m. in. w gablotach na pl. Jana Pawła II czy w Informacji Turystycznej przy ul. Kościelnej 4. Te i pozostałe zasoby będą dostępne bezpłatnie lub w bardzo niskiej cenie także na stronie www.kulturanawidoku.pl do 9 października 2016 r.

Kultura na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w Internecie, dosłownie i w przenośni wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy. Tegoroczna, trzecia edycja projektu będzie dostępna w całym kraju także za pośrednictwem plakatów, które zawisną na terenie ponad dwóch tysięcy gmin w bibliotekach, ośrodkach kultury, szkołach i instytucjach lokalnej władzy samorządowej. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polski Instytut Sztuki Filmowej, a współorganizatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

Wprowadzono: 7 września 2016