Wadowice pięknieją po zimie

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ochrony Środowiska / Wadowice pięknieją po zimie

Wzorem lat ubiegłych pracownicy Urzędu Miejskiego w Wadowicach rozpoczęli prace porządkowe na terenie miasta i gminy.

bratki

W dniu 27 marca ruszyły pierwsze nasadzenia, na terenie gminnej zieleni obok ronda gen. Leopolda Okulickiego (obok stacji BP),  liczba nasadzonych kwiatów wzrastała z dnia na dzień, aż do 3 kwietnia, kiedy nasadzeniami na rabatkach znajdujących się wzdłuż wejścia do Parku Miejskiego zakończono wiosenną akcję sadzenia. W tym roku na terenie miasta zakwitło już 16 000 sztuk kwiatów.  Różnokolorowe bratki zdobią klomby na rondach,  skrzyżowaniach oraz rabatach na terenie całego miasta. Ponadto w ramach organizowanych prac sprzątane są ulice, grabione trawniki i podcinane krzewy.

Pod koniec kwietnia ukwiecony zostanie również wadowicki rynek, wokół pomnika Jana Pawła II staną wieże kwiatowe również obsadzone bratkami. W późniejszym okresie pojawią się kolejne kompozycje m. in.: begonie obsadzone na wieżach stojących obok budynku Urzędu Miejskiego czy pelargonie obok pomnika Jana Pawła II.

Prowadzona już od kilku lat akcja ukwiecania ma na celu poprawę estetyki przestrzeni publicznej naszego miasta,  wspólnie dbajmy o to by nasadzone kwiaty cieszyły nas swoim widokiem przez cały sezon wiosenno – letni.

Wprowadzono: 6 kwietnia 2017