Wadowice ruszają z budżetem obywatelskim

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Budżet Obywatelski / Wadowice ruszają z budżetem obywatelskim

Wadowice ruszają z budżetem obywatelskim. Zapraszamy do pracy nad jego zasadami!

Chcesz zmienić coś w naszej gminie? Masz pomysły na ciekawe przedsięwzięcia, zmiany w swojej okolicy, stworzenie nowych miejsc lub ulepszenie tych już istniejących? A może jesteś ciekawy jak funkcjonuje nasza gmina, jak są realizowane różnorodne projekty i skąd się biorą na nie pieniądze? I przede wszystkim: chcesz mieć udział w pracach nad budżetem obywatelskim?

Przyłącz się do Zespołu, który wypracuje zasady budżetu obywatelskiego w Gminie Wadowice!

Budżet obywatelski to proces, w trakcie którego mieszkańcy decydują o wydatkowaniu części budżetu gminy: zgłaszają projekty, dyskutują nad nimi, a potem oddają na nie swój głos. W tym roku po raz pierwszy wadowiczaninie sami zaplanują, na co przeznaczą określoną sumę i w jaki sposób zrealizują swoje pomysły na miasto.

Zapraszamy do udziału w pracach Zespołu ds. budżetu obywatelskiego w Gminie Wadowice. Wspólnie zastanowimy się, jaki sposób wyboru pomysłów będzie dla nas najlepszy.

Proponujemy, by w skład Zespołu obok przedstawicieli Urzędu Miejskiego weszli reprezentanci Rady Miejskiej, rad osiedlowych, rad sołeckich oraz Rad Kobiet, Seniorów i Młodzieżowej, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz mieszkańców. O ostatecznym składzie Zespołu ds. budżetu obywatelskiego zdecyduje Burmistrz Wadowic.

Prace Zespołu odbywać się będą podczas kilku popołudniowych spotkań. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą lepiej poznać działanie naszej gminy i mieć na to większy wpływ.

Na zgłoszenia czekamy pod numerem telefonu 33 873 18 11 w. 116 lub mailowo: erolka@wadowice.pl do 2 lutego 2018 roku.

Nie zwlekaj, czekamy właśnie na Ciebie!

Wprowadzono: 25 stycznia 2018