Wadowice świętują Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Wadowice świętują Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Wadowice już po raz czwarty włączyły się w organizację Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Motywem przewodnim tegorocznej kampanii będzie hasło „Zeroemisyjna mobilność dla każdego” – aby podkreślić znaczenie dostępności do tego rodzaju środków transportu dla wszystkich.

ETZT 2020 ma zachęcać do podjęcia działań, które mogą przynieść natychmiastowe skutki i przyczynić się do rozwiązania problemu zanieczyszczenia powietrza, emisji dwutlenku węgla lub zatorów komunikacyjnych. W tym roku Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu przypada od 16 do 22 września. Wydarzeniem, które doskonale wpisuje się w ideę ETZT jest XIX Rodzinny Rajd Rowerowy Wadowice-Stryszów-Kalwaria Zebrzydowska, który odbędzie się 20 września o godz. 9:00. Na mecie czekać będzie stoisko Ekodoradcy, który odpowie na wszelkie pytania dotyczące Zrównoważonego Transportu, przeprowadzi warsztaty oraz konkursy z nagrodami. Serdecznie zapraszamy!

Wprowadzono: 15 września 2020