Wadowice świętują półmetek wakacji!

Jesteś tutaj : Strona główna / Bez kategorii / Wadowice świętują półmetek wakacji!

Wielki Piknik Militarny, Kino pod Gwiazdami, Wojskowe Kino Plenerowe i wyjątkowy spektakl teatralny na wadowickim rynku – to będzie niesamowity weekend w Gminie Wadowice! Sprawdź, gdzie warto być.

Pełne wrażeń zapowiadają się najbliższe dni w Gminie Wadowice. Jeśli nie możecie się zdecydować, która impreza jest dla Was idealna – spieszymy z pomocą. Oto, co będzie się działo:

PIĄTEK 30 lipca

  • Wadowice – godz. 20.30 – „Ślepcy” – spektakl plenerowy teatru KTO  /Pl. Jana Pawła II/

KTO SL WADo 717x1024 - Wadowice świętują półmetek wakacji!W niewyjaśnionych okolicznościach ludzie tracą wzrok. Epidemia rozpowszechnia się tak szybko, że wszyscy stają się wobec niej bezradni, a wybuchająca panika wprowadza chaos w pozornie ułożonym świecie…

Spektakl jest wstrząsającym studium kondycji ludzkiej, inspirowany bestselerem portugalskiego noblisty Jose Saramago.

To monumentalna inscenizacja ze wspaniałymi efektami wizualnymi, kultowy już wręcz spektakl, który dotąd grany był ponad 100 razy na całym świecie wzbudzając zachwyt zarówno widzów jak i krytyków teatralnych. To naprawdę jest widowisko, które warto zobaczyć! Link do wydarzenia TUTAJ

 

  • Stanisław Górny – godz. 21.00 – Kino pod Gwiazdami – „Na noże” /plac za hurtownią Morapel/

KINO pod GWIAZDAMI 2020 2 724x1024 - Wadowice świętują półmetek wakacji!

Do mieszkańców sołectwa Stanisław Górny lipcowe Kino pod Gwiazdami dociera z małym opóźnieniem – gwałtowne burze zmieniły nam nieco plany i seans plenerowy odbędzie się właśnie w piątek 30 lipca. „Na noże” to trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji film nawiązujący stylem do najlepszych dzieł Agathy Christie z Danielem Craigiem w roli głównej. Znakomita obsada i reżyseria!

Rozpoczynamy o godzinie 21.00. Gmina Wadowice zapewnia wygodne leżaki, możecie też zabrać ze sobą koce lub poduchy do siedzenia oraz obowiązkowo dobry humor i ulubione przekąski.

Pogoda zapowiada się tym razem wyśmienita!

 

SOBOTA 31 lipca

  • Wadowice – godz. 16.00 – Piknik Wojskowy z Wojskowym Kinem Plenerowym /Stadion MKS Skawa Wadowice/

221891393 4884766144872383 2622372541702931526 n 1024x576 - Wadowice świętują półmetek wakacji!Wojskowe Kino Plenerowe – tego jeszcze u nas nie było!

Na na stadionie MKS Skawa odbędzie się projekcja filmu „KARBALA”. Poprzedzi ją Piknik Wojskowy, zorganizowany przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Krakowie.

Organizatorzy zapowiadają różnorodne atrakcje uświetniające to wydarzenie, m.in. koncert Orkiestry Wojskowej z Krakowa, pokaz sprzętu i uzbrojenia wojskowego czy degustację wojskowej grochówki. Podczas wydarzenia będą również działały mobilne punkty krwiodawstwa i szczepień oraz punkt rekrutacyjny „Zostań Żołnierzem RP”.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

NIEDZIELA 1 sierpnia

  • Wadowice – godz. 14.00 – Piknik Militarny – „Wadowickie spotkanie z historią” /Stadion MKS Skawa Wadowice/

Kopia plakat piknik 1024x1024 - Wadowice świętują półmetek wakacji!

Chciałbyś zobaczyć samochód legendarnego Hansa Klossa albo usiąść w prawdziwym czołgu? Z nami nie tylko obejrzysz wojskowe pojazdy, ale również będziesz mógł przejechać się prawdziwym wojskowym pojazdem gąsienicowym!

Spotkajmy się całymi rodzinami na Pikniku Militarnym organizowanym przez Gminę Wadowice – w programie niezliczona ilość atrakcji: spektakularna rekonstrukcja historyczna bitwy z okresu II wojny światowej, prezentacje służb mundurowych i stowarzyszeń proobronnych, koncerty, animacje dla dzieci czy żołnierska kuchnia. Będzie się działo! Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Wprowadzono: 30 lipca 2021

-