„Wadowice – tu wszystko się zaczęło” czyli historia Wadowic dla każdego!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / „Wadowice – tu wszystko się zaczęło” czyli historia Wadowic dla każdego!

Informacja Turystyczna

Lato w pełni! Aby ułatwić zwiedzanie Wadowic i okolic oraz przybliżyć historię naszego wyjątkowego regionu, Informacja Turystyczna Gminy Wadowice przygotowała nowy folder informacyjno – promocyjny „Wadowice – tu wszystko się zaczęło”. W pierwszej jego historycznej części, nawiązującej do słów Ojca Świętego z 1999 roku, zostajemy zaproszeni do zapoznania się z dziejami Wadowic, gdzie m.in. przybliżona jest historia garnizonowego miasta z czasów galicyjskich. W drugiej części pokazujemy, że w Wadowicach również dziś „wszystko się zaczyna”! Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu na szlakach Beskidu Małego, w kajakach na Skawie i do zwiedzania okolicy na rowerach.  Błogie lenistwo również nie jest nam obce! Na czas relaksu zapraszamy do pobliskich ośrodków SPA oraz na bulwary nad Skawą. Naszą podróż po okolicy ułatwi zamieszczony w folderze szczegółowy plan miasta.

Publikację w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i portugalskim  można otrzymać bezpłatnie w biurze Informacji Turystyczne w Wadowicach ul. Kościelna 4 lub pobrać z strony internetowej IT: http://it.wadowice.pl/do-pobrania/wydawnictwa.html

Wprowadzono: 13 lipca 2016