Wadowice w aplikacji footsteps

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Wadowice w aplikacji footsteps

Do użytku naszych mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto oddajemy nową aplikację mobilną Footsteps, która pozwoli na jak najlepsze poznanie Wadowic, a także stanowić będzie swoisty informator miejski.

Aplikacja mobilna oparta jest na 2 filarach. Pierwszym z nich jest personalizacja. Użytkownik po uruchomieniu aplikacji wybiera swoje zainteresowania poprzez określenie własnej osobowości, a tych do wyboru ma 10 (m.in. Turysta, Smakosz, Hipster, Historyk, Głowa rodziny czy Miłośnik sztuki). Na podstawie dokonanego wyboru otrzymuje on gotową trasę zwiedzania dopasowaną do wybranych preferencji. Dzięki temu użytkownik nie poświęca minuty na przygotowanie się do zwiedzania, a jednocześnie dzięki dobraniu odpowiedniej ścieżki, czerpie ze spaceru więcej przyjemności. Po wybraniu trasy pojawia się interaktywna mapa Wadowic z punktami zwiedzania i znacznikiem lokalizacji. Po dojściu do atrakcji otrzymujemy powiadomienie i opis miejsca wzbogacony o zdjęcia, filmy czy odnośniki do stron internetowych atrakcji. W każdej chwili możemy też przerwać zwiedzanie i zrobić sobie przerwę np. na posiłek, a aplikacja podpowie nam gdzie znajdują się najbliższe restauracje.

Wszystkie trasy zostały opracowane przez profesjonalny zespół, dzięki czemu są one ciekawe, mają wysoką jakość i wartość merytoryczną. Przy współpracy Urzędu Miasta z firmą Footsteps powstały następujące trasy:

  • Historia i zabytki Wadowic
  • Śladami Karola Wojtyły
  • Między stawami
  • Rodzinny wypad do Wadowic
  • Smaki Wadowic

Dodatkowo aplikacja pozwala na poznanie większej liczby polskich miast (obecnie ponad 50), m.in:, Wrocławia, Zielonej Góry, Legnicy, Żagania czy Karpacza. Korzystając z aplikacji mamy informator miejski i przewodnik w jednym miejscu – własnym telefonie.

Aplikację można pobrać tutaj:

Android ⇨ https://goo.gl/z7DPGY
iOS ⇨ http://apple.co/1Y68Tqv

Wprowadzono: 24 października 2018