Wadowice wśród liderów

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Wadowice wśród liderów

Miniony tydzień obfitował w wyróżnienia dla Wadowic. Na ręce władz miejskich trafiły kolejne certyfikaty, nagradzające naszą gminę w prestiżowych rankingach wojewódzkich i ogólnopolskich!

Wadowice pozostają liderem Powiatu Wadowickiego w Rankingu Gmin Małopolski 2017, przeprowadzonym przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji! Wyróżnienie odebrał w czwartek 7 grudnia Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

Coroczny ranking ma na celu wyłonie­nie i pro­mocję małopol­s­kich gmin wyróż­ni­a­ją­cych się pod kątem rozwo­ju gospo­dar­c­zo-społecznego. W tegorocznym zestawieniu zajmujemy wysokie trzecie miejsce wśród gmin subregionu Małopolska Zachodnia, z roku na rok Wadowice pną się także w głównym rankingu. Względem roku poprzedniego poprawiliśmy naszą pozycję o kilka miejsc, co lokuje nas wśród 20 najlepszych gmin województwa!

Kolejny rok z rzędu Wadowice zostały wyróżnione także w Ogólnopolskim rankingu „Samorządowy Lider Edukacji”. Gala Finałowa VII edycji odbyła się w sobotę 9 grudnia w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a wyróżnienie dla Gminy Wadowice odebrała Zastępczyni Burmistrza Ewa Całus.

Misją Programu „Samorządowy Lider Edukacji” jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty oraz wyróżniają się działaniami na rzecz szkolnictwa. W uzasadnieniu nagrody podkreślono, że Gmina Wadowice zasłużyła na laur nie tylko „w związku z licznymi nowymi działaniami w sferze oświatowej, ale także z uwagi na ciągłość, spójność, trwałość, transparentność oraz otwartość realizowanej polityki oświatowej”. Wadowice mogą być stawiane za wzór!

Wprowadzono: 11 grudnia 2017