Wadowice znów na podium

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Wadowice znów na podium

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach została zaproszona do udziału w XXVI Krajowej Konferencji Zdrowych Miast Polskich, by przedstawić sprawozdanie z realizacji autorskiego projektu: Integracja międzypokoleniowa – „Rodzina to jest to!”.

W 2016 r. szkolny projekt zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich (spośród 44 uczestników) i otrzymał nagrodę – granty w wysokości 3000zł.

Autorkami i koordynatorkami projektu były: Joanna Zając, Daria Prokopiuk  i Marzena Pałosz. Realizacja zadań trwała od 1 czerwca do 16 grudnia 2016r. Podjęte działania cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci oraz rodziców i dziadków. Były wspaniałą okazją do wzajemnego poznania się, wzmocnienia więzi między młodym pokoleniem a Seniorami.

W dniach od 20 do 22 września 2017 r. nauczycielki SP1 w Wadowicach:  Daria Prokopiuk i Marzena Pałosz uczestniczyły w XXVI Krajowej Konferencji Zdrowych Miast Polskich w Polkowicach, na której zostały podsumowane działania w zakresie zdrowia miast polskich.

„Zdrowe Miasta” – to światowe stowarzyszenie działające pod egidą WHO – Światowej Organizacji Zdrowia. Polska Organizacja skupia aktualnie 41 miast , które za priorytet postawiły sobie zdrowie mieszkańców. Spotkanie było platformą wymiany doświadczeń, dobrych praktyk, pomysłów i realizacji zadań z zakresu ochrony zdrowia realizowanych przez samorządy członkowskich miast.

Oprócz podsumowania rocznej pracy miast, tegorocznym wiodącym tematem Konferencji był cykl wykładów „Zdrowie psychiczne – rozpowszechniać wiedzę – rozmawiać ze sobą”.

W trzecim dniu konferencji swoje miejsce w dyskusji i możliwość prezentacji znalazło miasto Wadowice.  Nauczycielki SP1 Wadowice przedstawiły uczestnikom sprawozdanie z realizacji nagrodzonego projektu, za co otrzymały wiele słów uznania oraz szereg materiałów do wykorzystania w codziennej pracy.

Pedagogom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach serdecznie gratulujemy sukcesu a Państwa zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z konferencji oraz zapoznania się z prezentacją zwycięskiego projektu.

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 18 października 2017

-