Wadowicka Biblioteka zaprasza na Rodzinny Piknik Profilaktyczny

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Wadowicka Biblioteka zaprasza na Rodzinny Piknik Profilaktyczny

O zdrowie i dobre samopoczucie warto dbać już od najmłodszych lat, dlatego Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i młodzież na Piknik Profilaktyczny „Masz Wybór!”, który odbędzie się we wtorek 30 sierpnia w Parku Miejskim w Wadowicach, w godzinach 15:00-18:00.

grafika w poziomie na strone glowna - Wadowicka Biblioteka zaprasza na Rodzinny Piknik Profilaktyczny

Piknik stanowi zakończenie wakacyjnego cyklu spotkań dla dzieci i młodzieży „Żyj kreatywnie…bez uzależnień”, którego celem było zachęcenie młodych ludzi do twórczego spędzania wolnego czasu, przede wszystkim poza wirtualną rzeczywistością i z dala od używek.  Podczas wakacji dzieci uczestniczyły w różnych bezpłatnych warsztatach organizowanych  przez Wadowicką Bibliotekę m.in. malarskich, tanecznych, teatralnych, czekoladowych czy grafiki artystycznej. Dodatkowo przed każdymi zajęciami odbywały się krótkie pogadanki na temat różnych zagrożeń związanych z nałogami i niezdrowym trybem życia, prowadzone przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach oraz policjantów z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Zaplanowany na 30 sierpnia Piknik w Parku Miejskim to nie tylko okazja do dobrej zabawy,  ale także możliwość uzyskania fachowej pomocy. W programie przewidziano m.in. zajęcia profilaktyczno – animacyjne, zachęcające do zdrowego trybu życia, wolnego od wszelkiego rodzaju używek. Na najmłodszych będzie czekać też mnóstwo atrakcji m.in. ciekawe animacje, bańki mydlane, pokaz magii, malowanie twarzy, balonowe zoo, zjeżdżalnia Psi Patrol i wiele innych. Uczestnicy pikniku będą mogli również skorzystać ze stoiska profilaktycznego Małopolskiego Centrum Profilaktyki z Krakowa, w którym będzie można otrzymać fachową pomoc oraz nabyć materiały profilaktyczne.

Ideą imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz popularyzowanie wartości związanych z utrzymaniem zdrowia fizycznego i psychicznego.  Pamiętajmy, że kształtując mądre i zdrowe nawyki u dzieci, możemy realnie wpłynąć na ich lepszą przyszłość.

W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do budynku Wadowickiej Biblioteki Publicznej (ul. Legionów 1).

Cykl zajęć wakacyjno-profilaktycznych sfinansowano ze środków Gminy Wadowice.

Wprowadzono: 19 sierpnia 2022

-