Wadowicka drużyna z 13. miejscem w Rabce-Zdrój!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Wadowicka drużyna z 13. miejscem w Rabce-Zdrój!

Studenci z Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku brali udział w przeróżnych rywalizacjach podczas X Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady w Rabce Zdrój. Nasza sportowa drużyna wywalczyła 13. miejsce i zdobyła 173 punkty!

senioriada - Wadowicka drużyna z 13. miejscem w Rabce-Zdrój!

X Zimowa Ogólnopolska Senioriada miała miejsce w dniach 27-28 lutego w Rabce Zdrój. Ogólnopolskie Zimowe Senioriady na Podhalu w Rabce-Zdroju organizowane są przez Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku od 2014 roku. W Senioriadzie swój udział zgłosiły 22 organizacje senioralne, w tym dwie zza granicy (Austria i Ukraina). W ośmiu konkurencjach sportowych wystartowało 305 zawodniczek i zawodników.

Nasi seniorska drużyna zdobyła 𝟏𝟑. 𝐌𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞 𝐧𝐚 𝐒𝐞𝐧𝐢𝐨𝐫𝐢𝐚𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐙𝐢𝐦𝐨𝐰𝐞𝐣 𝐰 𝐑𝐚𝐛𝐜𝐞 𝐙𝐝𝐫𝐨́𝐣, zdobyli 173 punkty!  Ponadto dwie osoby zawalczyły o medale – Pani Zofia Ryba zdobyła brązowy medal w rzucie do celu , a Pan Marian Witek zdobył złoty medal w kręglach . Gratulujemy!

Urząd Miejski w Wadowicach przekazał seniorom rękawiczki, plecaki, materiał na czapki oraz naszywki z napisem Wadowice. Dzięki temu seniorzy byli widoczni i godnie reprezentowali nasze miasto. Zobaczcie relację na profilu Wadowickiego UTW.

 
Zdjęcia: UM w Rabce-Zdrój.

Wprowadzono: 6 marca 2023

-