Wadowicka Rada Seniorów spotkała się na szkoleniu

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Wadowicka Rada Seniorów spotkała się na szkoleniu

W poniedziałkowe popołudnie 28 sierpnia w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się drugie spotkanie Rady Seniorów. Dziewięcioosobowe gremium powstało w lipcu 2017 roku, a głównym celem ich działalności jest integracja i reprezentowanie interesów osób starszych, wspieranie ich aktywności obywatelskiej, inicjowanie oraz opiniowanie przedsięwzięć, które mają znaczenie dla starszych mieszkańców gminy.

Spotkanie poprowadził pan Grzegorz Demel z Fundacji Kultury Chrześcijańskiej ZNAK, która wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie koordynuje projekt Aktywni seniorzy – aktywne gminy. Dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, w ramach tego projektu seniorzy w wybranych małopolskich gminach, działający w Radach Seniorów lub myślący o ich utworzeniu, mogą liczyć na wsparcie i uczestniczyć w profesjonalnych szkoleniach na temat m.in. zróżnicowanych form aktywności społecznej osób starszych, udziału w kształtowaniu polityk publicznych w swoim najbliższym otoczeniu, analizy zasobów i potrzeb lokalnych oraz promocji wolontariatu wśród osób w wieku 60+.

W ramach projektu Aktywni seniorzy – aktywne gminy członkowie wadowickiej Rady Seniorów wezmą udział łącznie w czterech spotkaniach.

Wprowadzono: 29 sierpnia 2017