Wadowicka, rodzinna lekcja historii

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Wadowicka, rodzinna lekcja historii

Województwo Małopolskie we współpracy z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie oraz Gminą Wadowice zorganizowało w minioną sobotę (7.09.) na pl. Jana Pawła II w Wadowicach rodzinne spotkanie połączone z wieńczącym je widowiskiem historyczno-muzycznym. To był dzień angażujących wydarzeń, pokazów, prezentacji historycznych, inspirujących gier edukacyjnych, zabaw oraz niespodzianek.

Organizatorzy pragnęli uczcić pamięć o tych, którzy nigdy się nie poddali, poprzez uwrażliwienie młodego pokolenia na pielęgnowanie wartości i idei patriotycznych oraz zachowanie pamięci o wydarzeniach minionych, o tym jak długa, trudna i wykańczająca była wojna, która wybuchła nagle 1 września 1939r.

Od godziny 13:00 na wadowickim rynku odbywały się pokazy umundurowania i wyposażenia wojskowego. Dodatkowo przygotowano specjalną wielkoformatową grę historyczną oraz inspirujące warsztaty edukacyjne. Na historycznych pasjonatów czekały spotkania z grupami rekonstruktorów. Wszystkie te atrakcje umilił darmowy poczęstunek w postaci wojskowej grochówki.

O godzinie 17:00 rozpoczęło się coś naprawdę  wyjątkowego! Widowisko „Dotknij Historii” powstało aby upamiętnić  80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej. Repertuar „Pieśni miłości i wojny” pokazał wzruszające utwory patriotyczne wykonywane przez znakomitych artystów, które połączył inspirujący akcent taneczny rodem z międzywojennych lat. Na wielkiej scenie wystąpili m.in.: Kasia Moś, Olga Avigail, Tango Attack, Orkiestra Aukso. Mieliśmy niepowtarzalną okazję oglądać wyjątkowy program, ujmujące interpretacje i specjalne aranżacje! Wszystko to pozwoliło na przeżycie niezapomnianej lekcji historii.

Wprowadzono: 11 września 2019