Wadowicki Tydzień Jazzu

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Wadowicki Tydzień Jazzu

WADOWICKI TYDZIEŃ JAZZU (30 czerwca – 7 lipca 2019 r.) to niezwykłe dni z muzyką w naszym mieście, towarzyszące wydarzeniu o światowej już sławie, czyli MŁYN Jazz Festival Wadowice.

Młyn Jazz Festival Wadowice od lat przyciąga do naszego miasta spore grupy miłośników dobrego brzmienia, na swej scenie skupiając największe sławy światowego i polskiego jazzu. Wydarzenie organizowane przez MŁYN Jacka Hotel i SPA**** oraz fundację Zakręceni Kulturą urasta do rangi największego festiwalu muzyki improwizowanej w Polsce południowej. Dziewiąta edycja (od 4 do 6 lipca 2019 r.) z pewnością usatysfakcjonuje każdego miłośnika gatunku – informacje o wydarzeniu oraz bilety na stronie www.mlynjazzfestival.eu.

Gmina Wadowice wraz ze wszystkimi współorganizatorami zaprasza na otwarte dla publiczności koncerty miejskie w ramach imprezy towarzyszącej – Wadowickiego Tygodnia Jazzu. Wstęp na wszystkie koncerty miejskie jest wolny!

30 czerwca – godz. 18.00 /WCK – Sala Kameralna/

Wojciech Lichtański  – Questions (premiera albumu „IGA”)

Jeden z najciekawszych polskich zespołów jazzowych. Muzyka  jaką prezentuje  zespół  jest bardzo zróżnicowana: pełna  melodyki, motoryki i kontrastów. Dopełniona nieprzewidywalnymi improwizacjami sprawia, że odbiorca na czas koncertu wciągnięty jest w inny wymiar rzeczywistości.

1 lipca – godz. 19.00  /Kawiarnia Mieszczańska, Wadowice ul. Kościelna/  

PKS Trio

Grupa przyjaciół z wieloletnim doświadczeniem scenicznym! Zespół powstał w 2011 roku z inicjatywy Sebastiana Rucińskiego (gitara). Na scenie towarzyszą mu Przemysław Smaczny (perkusja) oraz Kosma Kalamarz (bas). Wspólna pasja i całkowite utożsamianie się z muzyką powoduje, ze każdy koncert jest wyjątkowy – ich styl to jazz, ale będący fuzją wielu gatunków.

2 lipca – godz. 20.00 /Galicjanka Skarpa, Wadowice ul. Zegadłowicza/

MICHAŁ DZIEWIŃSKI DREAM PROJECT

Głównym zamysłem stworzenia kwartetu była możliwość realizacji pomysłów kompozytorskich lidera (Michał Dziewiński – drums, keys, percussion, voc), którego utwory tworzą większość repertuaru. Kompozycje charakteryzują się zaawansowaną różnorodnością metryczno-rytmiczną, z elementami struktury romantyczno-lirycznej melodii. Muzyka improwizowana stanowiąca fuzję takich gatunków jak Jazz, fusion, latin, hip hop, world music. Muzycy (Marek Podkowa – sax, ewi; Michał Rorat – keys; Michał Kapczuk – double bass, bass guitar) przygotowują się do nagrania pierwszej autorskiej płyty lidera kwartetu.

7 lipca – godz. 18.00 /Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia w Wadowicach, ul. Legionów/

Adam Bałdych & Big Band Małopolski feat. Andy Ninvalle

Jeden z najlepszych big bandów w Polsce! Wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich festiwalach i konkursach bigbandowych. Orkiestra składa się z  17 czołowych muzyków jazzowych młodego pokolenia, laureatów wielu renomowanych konkursów i festiwali, większość z nich to absolwenci uczelni muzycznych w Krakowie i Katowicach. 7 lipca wystąpią z nimi dwaj genialni muzycy: Adam Bałdych – skrzypek oraz Andy Ninvalle – raper i beatboxer, publiczność usłyszy utwory z repertuaru A.Bałdycha oraz Big Bandu Małopolskiego.

Organizatorzy Wadowickiego Tygodnia Jazzu:

  • Gmina Wadowice
  • Wadowickie Centrum Kultury
  • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia w Wadowicach
  • YAMAHA Szkoła Muzyczna
  • Galicjanka
  • Cukiernia Wadowice

Wstęp wolny!

Wprowadzono: 26 czerwca 2019