Wadowickie szkoły promują zdrowe odżywianie

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Wadowickie szkoły promują zdrowe odżywianie

Promocja zdrowego odżywiania

W dniu 29 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wadowicach nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu na wydarzenie społeczne promujące zdrowy styl życia w ramach projektu „Promocja zdrowego odżywiania w szkołach na terenie  Gminy Wadowice” współfinansowanego przez Gminę Wadowice.

Realizator tego projektu – Bank Żywności w Krakowie wnikliwie ocenił 6 akcji zgłoszonych przez niżej wymienione szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Wadowicach, Zespół Szkół Publicznych nr 3  – 2 zgłoszenia, Szkoła Podstawowa nr 4 w Wadowicach, Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Wadowicach, Zespół Szkół Publicznych w Wysokiej.

W ramach projektu, w każdej ze szkół zostały przeprowadzone smaczne i zdrowe warsztaty kulinarne, podczas których dzieci pod fachową opieką pań koordynator z banku  przygotowywały m.in.  nutellę  z kakao, orzechów i bananów, koktajle owocowe, paprykowe łódeczki. Praktyczne działania poparte były ciekawą debatą w WCK z P.Justyną Liptak i innymi gośćmi. Tematem do dyskusji wśród młodzieży  był – „Przepis na zdrowie. Zdrowe odżywianie-moda czy konieczność ?”

Komisja konkursowa Banku Żywności w Krakowie pod przewodnictwem P. Beaty Ciepłej   wybrała 3 zwycięskie zgłoszenia:

I Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II W Wadowicach –Wydarzenie „Dzień dla zdrowia- zdrowy czwartek”
II Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 przy Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach – Wydarzenie  „Rajd Jesienny”
III Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 przy Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach – Wydarzenie  „Zdrowo i kulturalnie spożywamy posiłki w szkole”

Każda z wyłonionych  szkół otrzymała nagrody rzeczowe o wartości 1500 zł, 1000 zł, 500 zł.

Spotkanie w „jedynce” wszystkim gościom umilił występ wokalno-teatralny klas trzecich. Była to okazja do ruchu i tańca. Uśmiech dzieci przywołał także pięknie nakryty stół z koszami owoców, sokami, żurawiną, rodzynkami, słodyczami ufundowanymi przez Bank Żywności oraz Radę Rodziców przy SP1 Wadowice. Realizatorki projektu: pani p.Beata Ciepła i p. Justyna Liptak dokonały podsumowania Konkursu oraz podziękowały wszystkim placówkom za zaangażowanie i wspaniałe uczniowskie inicjatywy na rzecz zdrowia.

Uczniowie i nauczyciele dziękują za cenne nagrody oraz za profesjonalnie przeprowadzone warsztaty, prelekcje, debaty.

Wprowadzono: 30 listopada 2016