Wadowiczanie spotkali się przy wigilijnym stole

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Wadowiczanie spotkali się przy wigilijnym stole

Pierwszy raz w historii Wadowiczanie mieli okazję spotkać się przy wigilijnym stole by wspólnie spędzić czas, zjeść smaczny posiłek i podzielić się opłatkiem. Wszystko dzięki Wigilii u Wojtyłów, którą zorganizował Urząd Miejski przy współpracy z lokalnymi cukiernikami, restauratorami i firmą Maspex.

Wigilia u Wojtyłów

Wigilia Bożego Narodzenia jak i cały okres świąteczny w rodzinie Wojtyłów były czasem szczególnym. Wspomnienia młodzieńczych lat w Wadowicach oddziaływały najpierw na młodego wikarego parafii Św. Floriana organizującego wspólne kolędowanie młodzieży „u Wujka”, później na Biskupa Krakowskiego, który w 1963 roku odprawił mszę św. w Bazylice Narodzenia Jezusa w Betlejem i wreszcie na Papieża Jana Pawła II, który podczas pierwszych Świąt Bożego Narodzenia w 1978 roku wyjawił swoje pragnienie:

Kilka dni temu wyjawiłem moje wielkie pragnienie udania się do Groty Narodzenia, aby właśnie tam uroczyście zainaugurować mój pontyfikat. Ponieważ nie pozwoliły na to okoliczności i znajduję się tutaj razem z wami wszystkimi, jesteśmy duchowo jeszcze bliżej tego miejsca, aby uczestniczyć w tej liturgii. (…) Liturgia Bożego Narodzenia jest bogata w szczególny realizm – realizm tej chwili, którą na nowo przeżywamy i realizm serc, które ją przeżywają. Rzeczywiście, wszyscy jesteśmy głęboko przejęci tym wydarzeniem, które miało miejsce prawie dwa tysiące lat temu.”

18 grudnia 2016 roku Wadowiczanie przy zapachu świeżych ryb, ciepłym barszczu z uszkami, krokietach, czekoladowych piernikach i innych świątecznych specjałach wspólnie snuli wspomnienia „jak to było u Wojtyłów”. Nie zabrakło łamania opłatkiem i ciepłych słów do zebranych ze strony Burmistrza Wadowic – Mateusza Klinowskiego. Było to pierwsze, historyczne świąteczne spotkanie mieszkańców miasta!

Akcja odbyła się dzięki wsparciu lokalnych cukierników i restauratorów, którzy nieodpłatnie ufundowali świąteczne potrawy. Serdecznie podziękowania za okazane wsparcie dla Baru pod Kluczem, Ciastkarni IZA, Galicjanki Wadowice, Gastronomii Tomasz Lasek, Hotelu Badura, firmy Maspex Wadowice, Młynu Jacka Hotel & SPA, Piekarni Pawlak, Restauracji Cud Malina, Restauracji Graniczna, Restauracji Mauers.

Wprowadzono: 19 grudnia 2016