Wadowiczanie uczcili 99.rocznicę odzyskania niepodległości

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Wadowiczanie uczcili 99.rocznicę odzyskania niepodległości

Wadowiczanie tłumnie uczestniczyli w obchodach 99. rocznicy odzyskania niepodległości.

Po uroczystej mszy świętej za Ojczyznę, przy akompaniamencie orkiestry dętej złożonej z druhów OSP Klecza oraz OSP Chocznia, mieszkańcy wspólnie przemaszerowali pod pomnik Żołnierzy 12 Pułku Piechoty, by tradycyjnie oddać hołd poległym za Ojczyznę. W pochodzie prowadzonym przez poczty sztandarowe nie zabrakło harcerzy, zuchów, delegacji klas mundurowych. Pod pomnikiem, przy którym wartę pełniły harcerskie grupy rekonstrukcyjne, tłumnie stawiły się delegacje.

Burmistrz Mateusz Klinowski w swoim przemówieniu mówił: Spotkaliśmy się tutaj w takiej dużej liczbie, pomimo różnic światopoglądowych, politycznych, pomimo tego, że mamy różne pomysły na miasto, na Polskę, wszyscy jesteśmy razem. I to bardzo mnie cieszy i mam nadzieję, że tak będzie też w kolejnych latach, że wspólnie będziemy spotykać się tutaj ponad podziałami, ponad różnicami, ponad tym wszystkim, co na co dzień nas dzieli.

Po wystąpieniach pochód przeszedł w akompaniamencie orkiestr na Plac Jana Pawła II gdzie odbył się piknik patriotyczny. Tradycyjnie wadowiczanie zostali poczęstowani żołnierską grochówką i gorącą herbatą, harcerze rozdawali mieszkańcom białe i czerwone balony oraz chorągiewki i wlepki patriotyczne. Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej poprowadziło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, a dzieci radośnie uczestniczyły w malowaniu napisu „MAMY NIEPODLEGŁĄ”. Przewodnicy Wadowickiej Informacji Turystycznej zaprosili chętnych mieszkańców na spacer po mieście „Śladami Niepodległości”.

Dziękujemy uczestnikom obchodów za tak tłumne przybycie. Już dziś zapraszamy wszystkich na przyszłoroczne uroczystości z okazji pięknej, 100. rocznicy odzyskania niepodległości!

Wprowadzono: 13 listopada 2017