Warsztaty ekologiczne dofinansowane przez Gminę Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Warsztaty ekologiczne dofinansowane przez Gminę Wadowice

Szkolni ekofani

Od marca do grudnia bieżącego roku Fundacja Damy Radę realizuje ekologiczny projekt  pt. „Szkolni Ekofani” dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Wadowicach. W projekcie biorą udział drugoklasiści ze Szkół Podstawowych Nr 1, Nr 4, Nr 5 w Wadowicach oraz  trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Choczni. W sumie około 200 uczniów ma okazję uczestniczyć w comiesięcznych warsztatach, których główny celem jest wprowadzenie dzieci w fascynujący świat zwierząt, roślin i mikroorganizmów, różnorodnych ekosystemów, ekologii. Zajęcia w ramach projektu pomagają poznać dzieciom jak zbudowany jest otaczający świat i dlaczego powinniśmy go szanować. Warsztaty prowadzą biolodzy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W ramach projektu „Szkolni Ekofani” w każdej szkole biorącej udział w projekcie odbyły się  warsztaty pod następującymi tytułami: „Śladami dzikich mieszkańców lasów”, „Energia w przyrodzie”,  „Dlaczego nasze ptaki odlatują do ciepłych krajów?” oraz „Czy rośliny mają dzieci?”.

Wprowadzono: 7 czerwca 2017