Warsztaty przygotowujące kobiety do wyborów samorządowych

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Warsztaty przygotowujące kobiety do wyborów samorządowych

Zapraszamy do udziału w warsztatach adresowanych do kobiet planujących udział w wyborach samorządowych, które odbędą się w dniach 8-9 września 2018 roku w Urzędzie Miejskim w Wadowicach. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty mają praktyczny wymiar. Ich zadaniem jest wzmocnić umiejętności uczestniczek z zakresu włączenia się w życie polityczne, skutecznego komunikowania się, rozwiązywania lokalnych problemów i prowadzenia kampanii. W ramach warsztatów wprowadzone zostaną pojęcia i podstawy teoretyczne, a także ćwiczenia z zakresu komunikacji politycznej i kontaktów z mediami, wystąpień publicznych, konstruowania materiałów kampanijnych. Uczestniczki otrzymują imienny certyfikat uczestnictwa oraz materiały w formie elektronicznej.

W programie szkolenia m.in. następujące zagadnienia:

  • Motywacja działania w sferze publicznej; wsparcie i problemy, których doświadczamy.
  • Ćwiczenia z autoprezentacji. Komunikacja werbalna i pozawerbalna.
  • Działania publiczne jako działanie na rzecz rozwiązywania konkretnych problemów. Jak formułować problemy? Jaki cel chcemy osiągnąć? W jaki sposób komunikować się z mieszkańcami?
  • Polityka to gra zespołowa. Wspólne przygotowanie programu i wystąpienia.
  • Symulacja spotkań z mieszkańcami.
  • Materiały wyborcze, sposób komunikacji, w tym m.in. kontakty bezpośrednie z mieszkańcami, ulotki, plakaty.

Warsztaty odbędą się w Wadowicach w dniach 8-9 września 2018 roku. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Maksymalna liczba uczestniczek: 20 osób. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 609770793.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: promocja@wadowice.pl w terminie do 31 sierpnia br.

W zgłoszeniu należy podać:

  • imię i nazwisko,
  • adres zamieszkania, numer kontaktowy,
  • zawód/zajęcie,
  • krótki opis dotychczasowej działalności bądź zamierzeń działań w sferze społecznej.

O przyjęciu na warsztaty decyduje prowadząca na podstawie nadesłanych zgłoszeń. Każda z uczestniczek po zgłoszeniu otrzyma informację zwrotną

Prowadzenie: Beata Maciejewska – autorka i trenerka szeregu warsztatów dot. aktywności w sferze publicznej, formułowania problemów i rozwiązań, zrównoważonego rozwoju. Działaczka społeczna, była dziennikarka (m.in. Przekrój, Newsweek, Gazeta Wyborcza), redaktorka, fundatorka Fundacji Przestrzenie Dialogu, autorka projektów społecznych i kulturalnych realizowanych przez Fundację. Od 3,5 roku pełnomocniczka Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia ds. zrównoważonego rozwoju.

Wprowadzono: 22 sierpnia 2018