Ważna umowa podpisana. Budujemy zbiornik retencyjno-wyrównawczy

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / Ważna umowa podpisana. Budujemy zbiornik retencyjno-wyrównawczy

Problem z dostępem do wody we wschodniej części gminy Wadowice będzie nareszcie rozwiązany! W środę (12.08) burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński podpisał umowę na budowę hydroforni oraz odcinka wodociągu w Kleczy. Koszt inwestycji to blisko 2,1 miliona złotych.

1 1 1024x575 - Ważna umowa podpisana. Budujemy zbiornik retencyjno-wyrównawczy

Przetarg na realizację inwestycji wygrała Firma Inżynieryjno-Budowlana Wojciech Pieróg z Grzechyni, która na wykonanie zadania ma dokładnie 365 dni.

– W ramach podpisanej umowy na gminnej działce w Kleczy na Zarąbkach wykonawca wybuduje żelbetowy zbiornik retencyjno-wyrównawczy o pojemności 300 metrów sześciennych wraz z hydrofornią oraz elementami wyposażenia. Wokół zbiornika powstaną drogi wewnętrzne i dojazdowe z przepustem o długości około 40 metrów, a także plac z miejscem do zawracania, parkingi, chodniki, oświetlenie oraz ogrodzenie terenu wraz z bramą wjazdową. Umowa zakłada także budowę około 120-metrowej sieci wodociągowej doprowadzającej wodę i odprowadzającej wodę ze zbiornika i hydroforni – wymienia burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

TAK WYGLĄDA PROJEKT

Rys.2.1 PZT zbiornik 1 1024x642 - Ważna umowa podpisana. Budujemy zbiornik retencyjno-wyrównawczy

Inwestycja o wartości 2 milionów 100 tysięcy złotych zostanie w całości pokryta z budżetu gminy. Dzięki niej raz na zawsze rozwiązany zostanie problem z dostępem do wody we wschodniej części naszej gminy, ponieważ zbiornik będzie obsługiwać nowy wodociąg w Wysokiej, a w niedalekiej przyszłości także w Babicy oraz Stanisławiu Górnym, gdzie również planowana jest budowa wodociągu.

Przypomnijmy, że w lipcu br. Gmina Wadowice pozyskała blisko 4 miliony złotych dotacji unijnej na budowę wodociągu w Wysokiej. To obok gminy Niepołomice największe dofinansowanie w Małopolsce.

– W ciągu kilku najbliższych tygodni ogłosimy przetarg na tę inwestycję. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu wybudujemy prawie 11 kilometrów sieci wodociągowej oraz przydomową oczyszczalnię ścieków. Łączna wartość tego zadania opiewa na ponad 7,5 miliona złotych  – podkreśla burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński. – To drugi etap budowy wodociągu na Wysokiej. Pierwszy został zrealizowany w ubiegłym roku, kiedy to za blisko 900 tysięcy złotych Gmina Wadowice wykonała 2,1 kilometra sieci, od przysiółka Zielona do szkoły podstawowej. Wówczas możliwość podłączenia do wodociągu uzyskało pierwsze 57 domów, a pod koniec roku Gmina Wadowice za kwotę blisko 10 tysięcy złotych doprowadziła wodę do klubu LKS Relaks Wysoka – przypomina burmistrz.

Budowa wodociągu w Wysokiej ma zostać zrealizowana w ciągu najbliższych dwóch lat.

Wprowadzono: 12 sierpnia 2020

-