Ważne informacje dla mieszkańców na temat odbioru odpadów komunalnych [AKTUALIZACJA]

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ochrony Środowiska / Ważne informacje dla mieszkańców na temat odbioru odpadów komunalnych [AKTUALIZACJA]

Szanowni mieszkańcy!

w związku z podpisaniem w dniu 5 lipca 2019 r., ze spółką „Komwad”, umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Gminy Wadowice, informujemy, że odbiór odpadów komunalnych jest realizowany zgodnie, z obowiązującym w roku 2019, harmonogramem.

Odpady zmieszane będą odbierane w tych samych pojemnikach, w których Mieszkańcy dotychczas przekazywali ten rodzaj odpadów. Worki na odpady segregowane będą dostarczane Mieszkańcom na dotychczasowych zasadach, tzn. będą wymieniane każdorazowo w trakcie odbioru.

Zmienił się punkt odbioru dodatkowych worków na śmieci. W przypadku przewidywanych większych ilości odpadów segregowanych należy zgłosić się po odbiór dodatkowych worków do Urzędu Miejskiego  w Wadowicach pokój nr 51 (II piętro) oraz w Biurze Obsługi Mieszkańców (parter).

Ponadto informujemy, że wszystkie odpady, włącznie z zaległymi zostaną od Państwa odebrane w najbliższym terminie wynikającym z harmonogramu.

Natomiast przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi zasadami, odpady należy wystawić przed posesję do godziny 7:00. Odbiór odpadów odbywa się do godziny 22.00, więc prosimy o zgłaszanie nieprawidłowości związanych z nieterminowym odbiorem odpadów w dniu następnym po dniu wynikającym z harmonogramu do Wydziału Środowiska –  tel. 33 87 318 11 wew. 224 oraz do firmy Komwad – tel. 33 873 21 44 wewn. 24.

Za wszelkie utrudnienia związane z odbiorem odpadów komunalnych w ostatnim czasie przepraszamy.

[AKTUALIZACJA – 15 lipca br.]

Wprowadzono: 11 lipca 2019