Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku uczniów ZSP nr 3.

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku uczniów ZSP nr 3.

Wadowicka Biblioteka Publiczna po raz drugi na Wystawie Malarstwa i Rysunku prezentuje twórczość dzieci i młodzieży Zespołu Szkół Publicznych nr 3. Na ekspozycji można zobaczyć prace uczniów zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Trzydzieścioro pięcioro  młodych twórców prezentuje 61 prac powstałych w ramach zajęć plastyki, zajęć artystycznych i koła plastycznego, wykonanych pod kierunkiem nauczyciela Jerzego Kozaka. Obrazy w technikach malarskich, rysunkowych i mieszanych to w zdecydowanej większości dzieła wielkoformatowe, tematycznie nawiązujące do pejzażu, portretu, scen animalistycznych i tematów z wyobraźni. Znajdziemy tu również ciekawe passe-partout okalające obrazy również wykonane przez samych uczniów. Zdecydowane kolory, ciekawe rozwiązania, dbałość o detale i duża wrażliwość, to tylko kilka sformułowań określających prezentowaną twórczość. Uroczyste otwarcie wystawy, uświetnione występem zespołu Amonit działającym pod kierunkiem Pani Magdaleny Bogackiej, odbyło się w piątek 22 kwietnia o godzinie 17.00. Zgromadziło szerokie grono twórców, ich przyjaciół, sympatyków oraz rodziny.
Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki i podziwiania pięknej, kolorowej sztuki młodych, którzy mimo wieku wykazują już niewątpliwie duży talent plastyczny. Przekonajcie się Państwo sami.  Do zobaczenia w Bibliotece!
WYSTAWA CZYNNA BĘDZIE W DNIACH 22 KWIETNIA – 5 CZERWCA 2016

Wprowadzono: 25 kwietnia 2016