„Wesele” – przeżyjmy to jeszcze raz

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / „Wesele” – przeżyjmy to jeszcze raz

Przed nami szósta edycja akcji „Narodowe Czytanie, której celem jest propagowanie polskiej literatury oraz wzmacnianie tożsamości narodowej.

W tym roku, 2 września, w całej Polsce będzie czytany dramat Stanisława Wyspiańskiego – „Wesele”. Utwór powstał na kanwie autentycznego wydarzenia – wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z chłopką Jadwigą Mikołajczykówną. Zaślubiny miały miejsce 20 listopada 1900 roku w Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Krakowie, wesele zaś w podkrakowskiej wsi Bronowice.

Wadowicka Biblioteka Publiczna aktywnie włącza się w ten projekt, organizując wspólne czytanie tej fascynującej lektury. W związku z tym, zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji i zgłaszania chęci udziału we wspólnym czytaniu.

Czas spędzony z bohaterami „Wesela”, będzie okazją do inspirującej refleksji i przypomnienia treści ważnych dla naszej historii i kultury. Będzie to także okazja do odpoczynku w miłej, literackiej atmosferze i przy pysznym poczęstunku (przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Wysokiej).

Spotkajmy się zatem, w pierwszą sobotę września o godz. 10:00, aby wspólnie „uczestniczyć” w weselu.

Na zgłoszenia osób chętnych czekamy do 25 sierpnia – Wadowicka Biblioteka Publiczna – ul. Legionów 1, tel. 33 8234618, e-mail: wadowickabp@op.pl.

Zapraszamy!

Wprowadzono: 7 sierpnia 2017