Weź udział w Konsultacjach Publicznych Komisji Europejskiej

Jesteś tutaj : Strona główna / Bez kategorii / Weź udział w Konsultacjach Publicznych Komisji Europejskiej

Fundacja Green REV Institute oraz koalicja Future Food 4 Climate zaprasza do wzięcia udziału w Konsultacjach Publicznych Komisji Europejskiej nt. zrównoważonego unijnego systemu żywnościowego. W obliczu pogłębiającego się kryzysu klimatycznego, utraty bioróżnorodności, spadku jakości życia ludzi oraz kryzysu zdrowotnego obywateli i obywatelek UE, Komisja Europejska rozpoczęła pracę nad ramami prawnymi dla zrównoważonego systemu żywnościowego. Konsultacje są skierowane do wszystkich stron zainteresowanych i trwają do 21 lipca.

Konsultacje REV x FF4C x AD - Weź udział w Konsultacjach Publicznych Komisji Europejskiej

Wypełnienie takiej konsultacji potrwa tylko kilkanaście minut. Green REV Institute wspólnie z Future Food 4 Climate i Akcją Demokracją wypracował formatkę z instrukcją do wypełnienia ankiety.

Konsultacje Publiczne to szczególna możliwość, aby wyrazić swoją opinię i mieć realny wpływ na kształtowanie polityki UE. Dlatego zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety i przekazanie informacji na ten temat dalej. W wyniku konsultacji do końca 2023 r. powstaną wytyczne dotyczące zrównoważonego systemu żywnościowego UE, które będą dopełnieniem działań w ramach strategii „Od pola do stołu” na rzecz zdrowia ludzi, planety i zwierząt.

Celem konsultacji jest wypracowanie spójnych ram polityki żywnościowej w Unii Europejskiej, która w sposób holistyczny będzie wspierać przejście w stronę zrównoważonego systemu żywnościowego. Obecny system żywności jest bankrutem, a przestrzeń do wprowadzenia zmian niestety z dnia na dzień maleje. Opracowane przy pomocy tych konsultacji ramy prawne będą obejmowały etykietowanie żywności, ale będą również dotyczyły kwestii zamówień publicznych i monitorowania europejskiego systemu żywnościowego.

Państwa zaangażowanie ma ogromne znaczenie na dla naszej wspólnej przyszłości! Bardzo liczymy na Państwa odzew!

Wprowadzono: 14 lipca 2022

-