Wielka premiera spektaklu o Janie Pawle II za nami

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Wielka premiera spektaklu o Janie Pawle II za nami

Wczoraj (28.07.) o godz. 21:00 na wadowickim rynku odbyło się widowisko multimedialno-muzyczne oparte na życiu Karola Wojtyły pt. „Święty” przygotowane specjalnie z myślą o trwających w Polsce Światowych Dniach Młodzieży. Nie mielibyśmy możliwości wzięcia udziału w tym wielkoformatowym wydarzeniu gdyby nie wsparcie Gminy Wadowice, która od wielu miesięcy przygotowywała się do przyjęcia gwiazd polskiej estrady muzycznej i filmowej. Udział w tym artystycznym przedsięwzięciu wzięli aktorzy i wokaliści na co dzień występujący na deskach najlepszych polskich teatrów oraz największych scenach muzycznych zarówno w kraju jak i poza nim. Jan Nowicki, Urszula Grabowska, Radosław Krzyżowski, Natalia Niemen, Kuba Badach, Magda Steczkowska, Hanka Wójciak czy Czesław Mozil to tylko nieliczni z artystów, którzy opowiedzieli na swój artystyczny sposób o Wadowicach. O układ choreograficzny zadbał znany z telewizyjnych programów tanecznych Maciej Florek. W przedstawieniu ukazana została historia życia Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II, prezentowana w oparciu o treści Jego papieskiego nauczania i miejsca, z którymi był szczególnie związany. Całość pomyślana została jako widowisko muzyczno-teatralne z udziałem orkiestry, chóru, wokalistów i aktorów, które imponowało wielopłaszczyznowym rozmachem.

"Święty" fot. Urząd Miejski Wadowice

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła w tym, aby tłum mieszkańców Wadowic i pielgrzymów chłonął treści prezentowane na scenie. Specjalnie na to wydarzenie przybył do naszego miasta Wicewojewoda Małopolski Piotr Ćwik.

Artyści swoim profesjonalnym wykonaniem oraz zaangażowaniem oddali hołd Janowi Pawłowi II i przypomnieli o nadrzędnych wartościach, którymi powinniśmy się kierować w zabieganej codzienności. Po występach w Krakowie i Wadowicach ruszają w dalszą trasę, by prezentować spektakl o Janie Pawle II na zagranicznych scenach.

Wprowadzono: 29 lipca 2016