Wielki koncert z okazji 40. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Wielki koncert z okazji 40. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II

14 października o godzinie 19.00 na Placu Jana Pawła II uczcimy piękny jubileusz 40. lecia wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową uroczystym koncertem Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod przewodnictwem Maestro Przemysława Piotra Pasternaka. Jako specjalny gość wieczoru wystąpi dla Państwa Beata Kozidrak.

Widzowie będą mieli okazję usłyszeć pięćdziesięcioosobowy Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, który perfekcyjnie zgra się z muzyką graną na żywo. Gwiazdą wieczoru będzie królowa polskiej estrady, której nie trzeba nikomu przedstawiać –  Beata Kozidrak. Aby podkreślić zamysł wydarzenia, wyświetlane zostaną materiały z całego okresu pontyfikatu Jana Pawła II. Wydarzenie poprowadzą Mister Polski Jakub Kucner oraz Karolina Zagodżoń.

Warto wrócić pamięcią do czasu, w którym Karol Wojtyła został ogłoszony głową Kościoła. 16 października 1978 roku o godzinie 18.18 wierni zgromadzeni na Placu św. Piotra w Watykanie zobaczyli unoszący się biały dym, symbolizujący wybór nowego papieża. Mało kto spodziewał się, że wybrany zostanie Polak – Karol Wojtyła, który przyjął imię Jan Paweł II.

Jan Paweł II był przełomową postacią w historii Kościoła. W czasie swojego pontyfikatu przełamał wiele schematów. Pierwszy raz od 455 lat nowym papieżem nie został Włoch, lecz kapłan z Polski. Wiele osób obawiało się takiej zmiany, lecz znajomość aż 7 języków m.in. włoskiego, pomogła zdobyć Polakowi wielu zwolenników. Chciał być bliżej ludzi i pierwsze przemówienie wygłosił na stojąco, a nie jak jego poprzednicy – siedząc na tronie. Jan Paweł II nazwany został papieżem pielgrzymem. Odwiedził 129 krajów oraz był na wszystkich zamieszkanych kontynentach.

Przyjdź i przeżyj razem z nami ten wyjątkowy jesienny wieczór.

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod przewodnictwem Maestro Przemysława Piotra Pasternaka regularnie koncertuje po całej Polsce, przyciągając tysiące widzów. Mistrzowskie widowiska pozwalają im występować na coraz większych scenach, przed coraz większą widownią, która wykupuje bilety w prędkości światła. Każdy ich koncert obfituje w wiele bezkonkurencyjnych adaptacji znanych utworów. W Wadowicach zaprezentują się po raz czwarty i mamy nadzieję, że nie ostatni!

Koncert organizuje Gmina Wadowice.

Informacja o przepustkach prasowych: 

Osoby/redakcje chcące otrzymać akredytację medialną w postaci specjalnego identyfikatora mogą się zgłaszać do organizatorów w dniu koncertu maksymalnie do godziny 16:00 po jego odbiór.

Wprowadzono: 1 października 2018