Wielkie pisarki w bibliotece czyli kolejny dzień „CzyTOmanii”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Wielkie pisarki w bibliotece czyli kolejny dzień „CzyTOmanii”

W kolejnej części naszego cyklu prezentującego gości „CzyTOmani” przedstawiamy sylwetki dwóch najbardziej poczytnych polskich pisarek: Małgorzaty Kalicińskiej i Katarzyny Grocholi. Spod ich pióra wychodzą prawdziwe bestsellery, a talent pisarek doceniany jest zarówno w Polsce, jak i na świecie.  Tych spotkań po prostu nie można przegapić!

Małgorzata Kalicińska – autorka słynnej serii Rozlewisko, w skład której wchodzą: „Dom nad rozlewiskiem”, „Miłość nad rozlewiskiem”, „Powroty nad rozlewiskiem”. Seria odniosła ogromny sukces, sprzedając się w nakładzie przeszło miliona egzemplarzy została uznana przez sieć księgarń Matras za najlepiej sprzedającą się książkę w 2008 r. Na podstawie powieści powstał także serial pod tym samym tytułem z Joanną BrodzikMałgorzatą Braunek w rolach głównych, emitowany przez TVP1. Inne książki pisarki: „Lilka”, „Zwyczajny facet”, „Widok z mojego okna”, „Życie ma smak”, „Fikołki na trzepaku”.

Grochola i Kalicińska

Katarzyna Grochola – pisarka i dziennikarka, autorka kilkunastu powieści, które odniosły ogromny sukces, sprzedając się w nakładzie niemal 4 mln egzemplarzy. Dwukrotna laureatka nagrody AS Empiku oraz nagrody Bestseller Empiku w kategorii literatura polska za rok 2010. Jej dwie powieści: „Nigdy w życiu!” oraz „Ja wam pokażę” stały się prawdziwymi  hitami czytelniczymi i doczekały się ekranizacji. Pozostałe książki m.in. „Serce na temblaku”, „A nie mówiłam!”, „Kryształowy Anioł” czy „Przeznaczeni” również spotkały się z pozytywnym odzewem ze strony czytelników i cieszą się zainteresowaniem zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Obie pisarki zawitają do Wadowickiej Biblioteki Publicznej w trzeci dzień Festiwalu – w sobotę 3 czerwca 2017 r. O godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Kalicińską, natomiast o 18:00 z Katarzyną Grocholą.

Tego samego dnia (3.06) zapraszamy również na kiermasz książki, w ramach którego będzie można nabyć (w atrakcyjnych cenach) różne popularne pozycje książkowe, w tym utwory pisarzy  uczestniczących w „CzyTOmani”. Kiermasz potrwa od 11:00 – 19:00.

Szczegółowy program „CzyTOmani” na plakatach i naszej stronie: Wadowicka Biblioteka Publiczna.

Wprowadzono: 31 maja 2017