Wigilia u Wojtyłów połączyła ludzi dobrych serc

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Wigilia u Wojtyłów połączyła ludzi dobrych serc

Wadowiczanie po raz kolejny dowiedli hojności serc i solidarności z potrzebującymi. Spotkanie wigilijne połączone z akcją charytatywną na rzecz czteroletniej Wiktorii zgromadziło licznie Mieszkańców, którzy mieli okazję cieszyć się wspaniałymi potrawami ufundowanych przez lokalnych restauratorów i cukiernie.

Spotkanie zorganizowane przez Urząd Miejski w Wadowicach mogło się odbyć dzięki nieocenionej pomocy lokalnych przedsiębiorców. To oni są prawdziwymi bohaterami wydarzenia: Bar pod Kluczem, Hotel Badura, Hotel & SPA Młyn Jacka, Restauracja Cud Malina, Restauracja Graniczna, Restauracja Pestka, Vanilia Cafe oraz Galicjanka. Nasi sponsorzy przygotowali i nieodpłatnie przekazali pyszne dania wigilijne, którymi częstowali się goście przekazujący datki na rzecz Wiktorii. Restauratorzy wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego i wolontariuszami wydali około 500 porcji świątecznych specjałów. Dzięki akcji udało się nam zebrać 1.838zł, które zostaną przeznaczone na dalszą rehabilitację dziewczynki.

Goście Wigilii mieli również okazję wysłuchać przepięknego koncertu świątecznego w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej YAMAHA a na zakończenie, ku uciesze najmłodszych, odbył się Świąteczny Spektakl Teatralny „Dziadek do orzechów”. Stałą już atrakcją Jarmarku jest wadowicka świąteczna ciuchcia, która w tę niedzielę odbyła kilka darmowych kursów po naszym urokliwym mieście.

Wigilia u Wojtyłów jest tradycyjnie najważniejszym punktem programu Wadowickiego Jarmarku Świątecznego. Ten piękny zwyczaj przypadł do gustu Mieszkańcom i mamy nadzieję, iż pozostanie tradycją w Wadowicach, czego Państwu i sobie życzymy.

Dziękujemy serdecznie wszystkim restauratorom i cukiernikom, którzy zaangażowali się w tę piękną akcję i dzięki którym na naszym wspólnym stole nie zabrakło dla nikogo poczęstunku. Dziękujemy również wszystkim wolontariuszom i gościom za wspaniałą atmosferę podczas spotkania. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia:

Wprowadzono: 17 grudnia 2018