Wigilia u Wojtyłów

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Wigilia u Wojtyłów

Cudowny zapach zupy grzybowej, barszczu, krokietów, żurku i innych wigilijnych specjałów wypełnił wadowicki rynek w niedzielne popołudnie 17 grudnia. Punktualnie o godzinie 15.00 na Placu Jana Pawła II rozpoczęła się Wigilia u Wojtyłów – wyjątkowe spotkanie wadowiczan przy wspólnym wigilijnym stole. Na spotkaniu obecni byli Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski oraz Wiceburmistrzyni Ewa Całus.

Spotkanie wigilijne połączone z akcją charytatywną na rzecz trzyletniej Wiktorii – mieszkanki Wadowic, zorganizowane zostało przez Urząd Miejski przy nieocenionej współpracy lokalnych cukierni i restauratorów. Wsparcie dla przedsięwzięcia okazali: Bar pod Kluczem, Domowe Obiady na PKP – Gastronomia Pana Tomasza Laska, Ciastkarnia „Iza”, Hotel Badura, Hotel & SPA Młyn Jacka, Kawiarnia Galicjanka, Restauracja Cud Malina, Restauracja Graniczna i Restauracja Wenecja. Nasi sponsorzy przygotowali i nieodpłatnie przekazali pyszne dania wigilijne, którymi częstowali się goście przekazujący datki na rzecz Wiktorii. Restauratorzy wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego i wolontariuszami wydali około 400 porcji świątecznych specjałów. Dzięki tak zorganizowanej akcji udało się nam zebrać 2.255,04zł, które zostaną przeznaczone na dalszą rehabilitację dziewczynki.

Goście Wigilii mieli okazję wysłuchać przepięknego koncertu świątecznego w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej YAMAHA a na zakończenie, ku uciesze najmłodszych, odbył się Świąteczny Spektakl Teatralny. Stałą już atrakcją naszego Jarmarku jest bezpłatna retro ciuchcia, która w tę niedzielę odbyła kilka kursów po naszym urokliwym mieście.

Wigilia u Wojtyłów odbyła się na wadowickim rynku już po raz drugi i jest jednym z najważniejszych punktów programu Wadowickiego Jarmarku Świątecznego. Ten piękny zwyczaj przypadł do gustu Mieszkańcom i mamy nadzieję, iż pozostanie tradycją w Wadowicach, czego Państwu i sobie życzymy. Dziękujemy serdecznie wszystkim restauratorom i cukiernikom, którzy zaangażowali się w tę piękną akcję i dzięki którym na naszym wspólnym stole nie zabrakło dla nikogo poczęstunku. Dziękujemy również wszystkim wolontariuszom i gościom za wspaniałą atmosferę podczas spotkania. Zapraszamy za rok!

Wprowadzono: 18 grudnia 2017