Witamy Panią Helenę w gronie stulatków

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / 100-lecie urodzin Jana Pawła II / Witamy Panią Helenę w gronie stulatków

Z grupy szkolnych kolegów Karola Wojtyły żyje już tylko Eugeniusz Mróz, który jednak od lat nie mieszka w papieskim mieście. Mamy za to inną równolatkę Świętego z Wadowic, która właśnie wczoraj, na dzień przed liturgicznym wspomnieniem św. Jana Pawła II, świętowała swoje 100 urodziny!

DSC 9383 1024x684 - Witamy Panią Helenę w gronie stulatków

W tak wyjątkowym dniu nie mogło nas tam zabraknąć, aby złożyć naszej stulatce, pani Helenie Kupiec, najlepsze życzenia.

Z tej okazji jubilatka otrzymała od nas wielki bukiet kwiatów i jeszcze większy kosz z prezentami – mówi Bartosz Kaliński, Burmistrz Wadowic

Pani Helena mieszka przy ulicy Iwańskiego z córką Dorotą, zięciem Andrzejem i wnuczką Anią. Była najstarszą z siódemki rodzeństwa, przeżyła trzy siostry i trzech braci, z których najmłodszy zmarł w tym roku w wieku 89 lat. Pytana o receptę na długowieczność odpowiada, że zawsze musiała czuć się potrzebna i stawiać sobie kolejne cele.

Do szanownej jubilatki dotarły również listy gratulacyjne od Premiera Mateusza Morawieckiego i Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity. A my  jeszcze raz życzymy Pani Helenie dużo zdrowia i witamy w gronie wadowickich stulatków, którym przoduje 106-letnia siostra Adamina z Zakonu Albertynek.

3 1 1024x684 - Witamy Panią Helenę w gronie stulatków

1 1 1024x684 - Witamy Panią Helenę w gronie stulatków

Wprowadzono: 22 października 2020