Witamy w 2017 roku!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Witamy w 2017 roku!

Wystrzałowymi fajerwerkami w sylwestrowy wieczór oraz wiedeńskim koncertem w wypełnionej do ostatniego miejsca sali koncertowej w Państwowej Szkole Muzycznej przywitaliśmy Nowy Rok.

Pokaz fajerwerków / fot. Urząd Miejski Wadowice

Sylwestrowy pokaz sztucznych ogni o godz. 19.00 to wieloletnia wadowicka tradycja. Wadowiczanie oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości tłumnie przybywają na Plac Jana Pawła II, by z hukiem wystrzeliwanych w niebo świetlnych rac pożegnać stary rok.Na kilkanaście minut przed rozpoczęciem pokazu szczudlarze z Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop” rozłożyli na rynku gigantyczną skakankę i wraz z dziećmi zaczęli „rozkręcać imprezę”.

Punktualnie o godz. 19.00 niebo rozświetliło się feerią kolorów. Spektakularny pokaz fajerwerków trwał około 10 minut i był gratką m.in. dla miłośników fotografii. Kilka osób podzieliło się z nami swoimi zdjęciami na profilu Wadowice – tu wszystko się zaczyna.

Noworoczny koncert wiedeński / fot. Urząd Miejski Wadowice

1 stycznia wieczorem zapoczątkowaliśmy zupełnie nową tradycję. Dzięki muzykom Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach pod dyrekcją Piotra Kiełbińskiego odbył się wyjątkowy koncert utrzymany w duchu wiedeńskiego odpowiednika. W programie znalazły się m.in. Uwertura do opery Nabucco Giuseppe Verdiego, Walc łyżwiarzy Emilie Waldteufel, dzieła Brahmsa i Johanna Straussa. Koncert cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem, że na kwadrans przed rozpoczęciem próżno było szukać wolnego miejsca. Muzyczną ucztę zwieńczył potrójny bis i burza oklasków.

W rozpoczynającym się Nowym Roku  życzymy Państwu wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Wprowadzono: 2 stycznia 2017