Wizyta przedstawicieli amerykańskiej administracji rządowej

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Wizyta przedstawicieli amerykańskiej administracji rządowej

7 kwietnia 2016 roku Urząd Miejski w Wadowicach odwiedzili pracownicy administracji rządowej USA. Przedstawiciele Departamentu Stanu oraz Departamentu Obrony, którym towarzyszył Andrew Caruso z Konsulatu USA w Krakowie spotkali się z Mateuszem Klinowskim – burmistrzem Wadowic.

Amerykanie bardzo interesowali się stanem demokracji w Polsce, przemianami gospodarczymi jak i poziomem edukacji w naszym kraju. Interesował ich głos burmistrza, który jest reprezentantem młodego pokolenia samorządowców, w kwestiach budowania społeczeństwa obywatelskiego czy trudności w sprawowaniu urzędu. Dużo czasu poświęcono sytuacji geopolitycznej Polski i USA, prawom człowieka i kwestiom światopoglądowym. Goście zachwalali wadowicką kremówkę, a na koniec podarowali burmistrzowi prezent – grafikę z Narodowym Koledżem Prawa z Waszyngtonu i przyjęli zaproszenie do ponownego odwiedzenia Wadowic.

Burmistrz Wadowic był jedyną osobą ze szczebla samorządowego, z którą spotkali się Amerykanie w czasie swojej wizyty. Wcześniejsze rozmowy prowadzone były w Warszawie i Krakowie z przedstawicielami rządu i parlamentu.

Wprowadzono: 7 kwietnia 2016