WOŚP zagrała dla wadowickiego szpitala

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / WOŚP zagrała dla wadowickiego szpitala

Już od 26 lat  najbardziej znana Fundacja w Polsce, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, pomaga ratować ludzkie życie. Nawet przy najlepszej opiece medycznej, bez odpowiedniego sprzętu pomoc jest ograniczona. W tym roku serca wielu ludzi biją również dla Wadowic.

Szpital Powiatowy w Wadowicach, dzięki zorganizowanej akcji i dobroci wielu osób otrzymał  specjalistyczny sprzęt medyczny. Fundacja przekazała urządzenia dla Oddziału Dziecięcego oraz Oddziału Noworodków i Wcześniaków. Przeszkolony personel lekarzy i pielęgniarek będzie mógł dzięki temu pomagać najmłodszym pacjentom odzyskać szczęśliwe i zdrowe dzieciństwo.

Dla Szpitala został już przekazany sprzęt o szacunkowej wartości ponad 120 000 zł, m.in. fotele typu leżanka (20 szt.), aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddechu, lampa do fototerapii, bilirubinometr, kardiomonitory (2 szt.),

W najbliższych dniach zostanie dostarczony następujący sprzęt medyczny: ciepłe gniazdko (2 szt.), pulsoksymetr (5 szt.), stanowisko do resuscytacji.

– Podziękowania w dużej mierze należą się nie tylko Fundacji, ale również wszystkim osobom zaangażowanym w akcję. To gest ogromnej dobroci i bezinteresowności – podkreśla dyrekcja ZZOZ w Wadowicach.

Wprowadzono: 31 stycznia 2019