Wraca letnie kino plenerowe

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Wraca letnie kino plenerowe

To już wakacyjna tradycja, że w letnie miesiące Urząd Miejski w Wadowicach zaprasza na seanse filmowe pod gołym niebem. Tegoroczny harmonogram obejmuje dwa cykle – Kino Nocnych Parków, współorganizowane z Wadowickim Centrum Kultury, oraz Kino pod Gwiazdami w wybranych sołectwach gminy.

KINO NOCNYCH PARKÓW – lipiec 2022

palm springs 203x300 - Wraca letnie kino pleneroweInauguracja kina na leżakach odbędzie się już dzisiaj, w piątek 1. lipca w Parku Miejskim. Punktualnie o godzinie 21.00 zapraszamy na film Palm Springs w reżyserii Maxa Barbakowa, w rolach głównych Andy Samberg i Cristin Milioti. Beztroski Nyles (Andy Samberg) i zadeklarowana singielka Sarah (Cristin Milioti) poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

Pies film 203x300 - Wraca letnie kino pleneroweDrugi raz w Parku Miejskim na kinie plenerowym spotkamy się 29. lipca, również o godzinie 21.00. Obejrzymy wtedy film „Pies”, reż. Reid Carolin, Channing Tatum.

Były Ranger Jason Briggs nie umie sobie ułożyć życia bez wojska. Gdy dostaje szansę powrotu do służby przyjmuje ją z entuzjazmem i bez zastanowienia. Szansa nazywa się Lulu i jest owczarkiem belgijskim o bogatej historii służby wojskowej. Briggs będzie mógł wrócić w kamasze pod warunkiem, że zawiezie Lulu na pogrzeb jej zmarłego pana. Kilkudniowa podróż kalifornijskim wybrzeżem wydaje się być nie tyle zadaniem, co beztroskim urlopem. I byłaby taka, gdyby nie charakterek Lulu. Delikatnie mówiąc owczarek nie przepada za ludzkim towarzystwem, a wygląda na to, że Briggsa nie toleruje bardziej niż innych. Wykazuje się wobec niego nie tylko ostentacyjnym lekceważeniem, ale otwartą agresją w myśl zasady „mam zęby i nie zawaham się ich użyć”. Wyżarta tapicerka ukochanego auta, wyczerpujące wielogodzinne gonitwy, świecenie oczami za psie wybryki w luksusowym hotelu, to tylko niektóre straty jakie na tym niełatwym froncie poniesie Ranger Briggs. Wkrótce jednak okaże się, że Lulu choć charakterna i krnąbrna do bólu, to serce ma dobre. Rzecz w tym, że trzeba umieć do niej dotrzeć. Czy Briggsowi uda się ta sztuka i czy będzie to początek pięknej przyjaźni? Pożyjemy, zobaczymy.

 

KINO POD GWIAZDAMI – sierpień 2022

Kino pod gwiazdami 212x300 - Wraca letnie kino plenerowe

Kino pod Gwiazdami w tym sezonie zawita w sierpniowy długi weekend do Ponikwi, Zawadki i Babicy. Na pierwszy rzut zapraszamy do Ponikwi, gdzie w piątek 12. sierpnia o godzinie 20.30 na terenie przy szkole będą już czekały leżaki i film „Poznajmy się jeszcze raz”, reż. Nicolas Bedos.

Dzień później, w sobotę 13. sierpnia przeniesiemy się do Zawadki na boisko LKS Łysa Góra, aby wspólnie udać się na „Włoskie wakacje” (reż. James D’Arcy). Start również o 20.30.

Na zakończenie letniego kina w niedzielę 14. sierpnia obejrzymy film „Na rauszu” (reż. Thomas Vinterberg). Gościć nas będzie sołectwo Babica, a dokładnie boisko tamtejszego LKS. Także tym razem seans rozpoczniemy o godzinie 20.30.

Na wszystkie seanse wadowickiego kina plenerowego jest WSTĘP WOLNY! Organizator zapewnia leżaki, zachęcamy jednak do zabrania również własnych koców lub poduszek i ulubionych przekąsek.

Zapraszamy! 🙂

Wprowadzono: 4 lipca 2022