Wspieraj lokalnie! Wesprzyj wadowickie organizacje pozarządowe

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Finansowo-Budżetowy / Wspieraj lokalnie! Wesprzyj wadowickie organizacje pozarządowe

Każda osoba płacąca podatki może przekazać 1,5% podatku organizacjom pożytku publicznego. To może się wydawać niewielką kwotą, ale dla organizacji każdy grosz jest ważny i zostanie pożytecznie wydany.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z projektu „Wspieraj lokalnie”, w ramach którego można skorzystać z darmowej aplikacji do rozliczania deklaracji podatkowych. Aplikacja ułatwia przekazanie 1,5% podatku wybranej organizacji działającej w gminie Wadowice. Uruchomienie aplikacji następuje poprzez kliknięcie w baner.

Rozlicz PIT w Wadowicach

Jakie to obciążenie dla podatnika?

1,5% wskazanego do przekazania podatku nie jest w żaden sposób obciążającym podatnika. Nie wymaga to od nas żadnych czynności dodatkowych, jak zrobienie przelewu czy wysłanie przekazem –wykona to za nas Urząd Skarbowy. Wystarczy jedynie wypełnić odpowiednie pola w zeznaniach podatkowych.

Komu pomaga Twój odpis?

Organizacjom, które działają na rzecz mieszkańców naszej gminy w różnych sferach.

Jaka jest Twoja rola?

Każdy może dołożyć cegiełkę do wspólnego dzieła, może czuć się współodpowiedzialny i jako darczyńca partycypować w działalności OPP. Projekt „Wspieraj lokalnie” powstał dzięki współpracy Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych z PITax.pl Łatwe podatki.


Lista lokalnych organizacji, które znalazły się w aplikacji:
https://www.iwop.pl/wspieraj-lokalnie/przystapienie-do-projektu/weryfikacja-listy-opp/?typ=GMW&wojewodztwo=małopolskie&powiat=wadowicki&gmina=Wadowice#generator

 

Przekaż 1,5% w Wadowicach

„Wspieraj lokalnie” to projekt przygotowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy PITax.pl Program PIT.

 

Wprowadzono: 27 lutego 2023