Wyłączamy światło i włączamy… światełko w tunelu!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Wyłączamy światło i włączamy… światełko w tunelu!

Wadowicka Tarcza Antykrysowa przeciwko COVID-19 pochłonęła już setki tysięcy złotych. Walka cały czas jednak trwa i musimy szukać dodatkowych środków finansowych. Burmistrz Wadowic zdecydował o ograniczeniu oświetlenia ulicznego, co przyniesie ok. 25 tys. zł oszczędności miesięcznie!

– WadowickaTarczaAntykrysowa, którą uruchomiliśmy kilka tygodni temu, czyli m.in. szereg ulg dla przedsiębiorców, ratowanie basenu oraz WCK, dezynfekcja gminy, zakup laptopów dla uczniów oraz zakup maseczek, rękawiczek, płynów dezynfekcyjnych i innych środków ochrony, a także wiele innych akcji – pochłonęła z budżetu gminy już setki tysięcy złotych. Ale walka z COVID-19 cały czas trwa i musimy szukać dodatkowych oszczędności. Dlatego zdecydowałem o ograniczeniu od przyszłego tygodnia oświetlenia ulicznego w gminie Wadowice w godzinach o najniższym natężeniu ruchu, czyli od północy do 4 nad ranem – poinformował Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

W tym czasie oświetlone pozostaną jedynie drogi krajowe nr 52 i 28, część ulicy Lwowskiej, a także wadowicki Rynek, plac Kościuszki i Park Miejski. Wszystkie pozostałe 150 obwodów zostanie przez pracowników gminy Wadowice ręcznie przesterowanych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa w tych miejscach Policja będzie prowadziła patrole z większą, niż do tej pory częstotliwością.

– Jak obliczyliśmy, wyłączenie oświetlenia przyniesie oszczędności na poziomie około 25 tysięcy złotych miesięcznie. Te środki w całości przeznaczymy na dalszą walkę z koronawirusem – zapowiada Bartosz Kaliński.

Jak podkreśla burmistrz, decyzja ta spotkała się zarówno z pozytywną opinią Policji, jak również wszystkich radnych.

– Dziękuje radnym za bardzo merytoryczną rozmowę na komisjach. Wszyscy radni, także Ci z opozycji poparli moją propozycję. To dowód na to, że w ważnych sprawach potrafimy się zjednoczyć i ponad podziałami działać wspólnie dla dobra gminy Wadowice – podkreśla burmistrz Kaliński.

Na obecną chwilę w gminie Wadowice nie stwierdzono ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. 41 osób poddanych jest kwarantannie.

 

Wprowadzono: 24 kwietnia 2020