Aktualizacja – Wystartował konkurs grantowy FIO Małopolska Lokalnie dla małopolskich społeczników

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Aktualności NGO / Aktualizacja – Wystartował konkurs grantowy FIO Małopolska Lokalnie dla małopolskich społeczników

Z uwagi na za zaistniałą sytuację epidemiologiczną zostaje przedłużony nabór w konkursie grantowym FIO Małopolska Lokalnie. Młode organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą składać wnioski przez generator dostępny na stronie http://malopolskalokalnie.pl/  do godziny 15.00 w dniu 27 marca 2020 roku.

Piszecie wnioski do konkursu grantowego FIO Małopolska Lokalnie? Macie wątpliwości, pytania? Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych on-line i konsultacji z doradcami.

Materiały dostępne są pod linkiem http://bit.ly/materiałyon_line_FIOML

Przypominamy, że na pierwszym etapie naboru wniosek składa się TYLKO on-line, bez realnych podpisów wnioskodawców.

Operator konkursu jest w pełnej gotowości i reaguje na bieżąco na zaistniałą sytuację epidemiologiczną.

 

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych wraz ze Stowarzyszeniem Forum Oświatowe Klucze  przygotowały dla mieszkańców i młodych organizacji pozarządowych z terenu Małopolski konkurs grantowy z dofinansowaniem do 5000 zł na projekt w podziale na dwie ścieżki wsparcia:

  • PROJEKTY ROZWOJOWE: dla młodych organizacji pozarządowych (do 30 miesięcy od daty rejestracji);
  • PROJEKTY SPOŁECZNE: jeśli jesteście młodą organizacją pozarządową, grupą nieformalną (min 3 pełnoletnich mieszkańców województwa małopolskiego) lub grupą samopomocową.

Nabór wniosków rozpoczął się 29 lutego i trwa do 21 marca 2020 do godziny 15.00 poprzez generator dostępny na stronie www.witkac.pl.

CZYM RÓŻNI SIĘ KONKURS FIO MAŁOPOLSKA LOKALNIE od innych?

Stawiamy na ciekawe pomysły i edukację. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wypracowaliśmy formułę w, której fundusze zdobędą najlepsze pomysły. Będziemy koncentrować się na innowacyjnych projektach na rzecz dobra wspólnego w społecznościach lokalnych oraz na przemyślanych projektach rozwojowych dla organizacji.

W FIO Małopolska Lokalnie edukację oferujemy zarówno na etapie aplikowania w konkursie (szkolenia, webinary, doradztwo, konsultacje wniosków) jak i na etapie realizacji zadań (doradztwo, spotkania wdrożeniowe, spotkania sieciujące). Wsparcie świadczone będzie bezpłatnie, do wyczerpania limitów założonych przez Operatora.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ PROCES WYŁONIENIA NAJLEPSZYCH PROJEKTÓW?

Na pierwszym etapie zadaniem uczestników konkursów będzie wypełnienie wniosku w generatorze. Następnie zaprosimy wszystkich uczestników, którzy przejdą ocenę formalną, na rozmowę z komisją konkursową. Spotkanie wnioskodawców z komisją konkursową będzie miało na celu uzupełnienie złożonych wniosków o informacje pozwalające operatorom na lepsze poznanie wnioskodawców i ich pomysłów.

Wyłonieni w ten sposób zwycięzcy zostaną otoczeni pomocą opiekuna projektu i wsparciem animacyjnym. Będą mogli skorzystać z edukacyjnych spotkań sieciujących, na których zdobędą wiedzę z dziedzin związanych z pracą społeczną i będą mieli okazję wymienić się doświadczeniami z innymi społecznikami. Dzięki takiej wspólnej pracy zwycięzcy konkursów otrzymają nie tylko dofinansowanie, ale też zdobędą umiejętności, które pozwolą im skutecznie ubiegać się o kolejne środki i dobrze zrealizować następne projekty.

Poprzez realizację Programu pomagamy w budowaniu aktywnych społeczności lokalnych. Wspieramy i edukujemy zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.

Dowiedz się więcej:

http://malopolskalokalnie.pl

https://www.facebook.com/malopolskalokalnie/

Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa oraz Powiatu Oświęcimskiego. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie.

Małopolska lokalnie - plakat      

Wprowadzono: 15 marca 2020