XX Ogólnopolski Konkurs Papieski rozstrzygnięty

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / XX Ogólnopolski Konkurs Papieski rozstrzygnięty

389 prac fotograficznych i plastycznych wpłynęło na XX Ogólnopolski Konkurs Papieski „Od narodzin do świętości – obraz z życia Św. Jana Pawła II” zorganizowany przez Komendę Główną OHP, Małopolską WK oraz Hufiec Pracy w Wadowicach.

Tegoroczna edycja konkursu wpisała się w obchody 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Głównym założeniem przedsięwzięcia było przypomnienie i wskazanie młodzieży ponadczasowych, uniwersalnych wartości płynących z nauczania Papieża Polaka oraz propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania młodzieży.

Nadesłane przez młodych artystów prace przedstawiały ich własną wizję i interpretację świętości. Prace oceniali: prof. Piotr Jargusz z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (przewodniczący), Wojewódzki Komendant Małopolskiej WK OHP Krzysztof Świerczek, grafik Marek Brzeźniak, artysta plastyk Jerzy Kozak, Wojewódzki Duszpasterz OHP ks. Rafał Bobek, komendant wadowickiego hufca Jolanta Zacny oraz kierownik Zespołu kształcenia i wychowania Małopolskiej WK Ewa Opałek-Śnieg.

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

FOTOGRAFIA

Uczestnicy OHP

I miejsce 
Juliana Cotachaci Lema, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy, „Jeszcze będzie pięknie tylko załóż wygodne buty”

II miejsce
Krzysztof Pacyga, 6-11 Hufiec Pracy w Wadowicach (Małopolska WK), „Chwila zadumy”
Wiktoria Lutkiewicz, 14-14 Hufiec Pracy w Piszu (Warmińsko-Mazurska WK), „Droga do świętości”

III miejsce
Maciej Regulski, 6-8 Hufiec Pracy w Krakowie (Małopolska WK), „Od najmłodszych lat”
Dominik Michałek, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Trzebini (Małopolska WK), „Pracujemy na swoje świadectwo”

Wyróżnienia jury

Dominika Kotecka, 6-11 Hufiec Pracy w Wadowicach (Małopolska WK), Droga do świętości”
Malwina Gibek, 6-11 Hufiec Pracy w Wadowicach (Małopolska WK), „ Od narodzin do świętości” – tryptyk
Roksana Reznerowicz, 2-5 Hufiec Pracy we Włocławku (Kujawsko-Pomorska WK), „ Od narodzin do świętości-obraz z życia św. Jana Pawła II”
Mateusz Batko, 6-10 Hufiec Pracy w Myślenicach (Małopolska WK), „Gazda świata”
Maja Radecka, 16-6 Hufiec Pracy w Wałczu (Zachodniopomorska WK), „Otaczajcie dzieci ciepłem waszej rodzicielskiej miłości i dajcie im przykład chrześcijańskiego życia”
Weronika Szacoń, 6-5 Hufiec Pracy w Krakowie (Małopolska WK), „Święty Janie Pawle módl się za nami”
Anna Banach, 6-32 Hufiec Pracy w Limanowej (Małopolska WK), „Kocham Cię od najmłodszych lat”
Mateusz Świeczkowski, 16-6 Hufiec Pracy w Wałczu (Zachodniopomorska WK), „Strumień życia”
Jakub Dybczyk, 6-36 Hufiec Pracy w Skomielnej Białej (Małopolska WK), „Dzięki trudnościom osiągam szczyty”

Wyróżnienia organizatorów

Maciej Gabryś, 6-18 Hufiec Pracy w Kętach (Małopolska WK), „Obraz życia”
Natalia Grzybek, 6-6 Hufiec Pracy w Proszowicach (Małopolska WK), „Panie to Ty na mnie spojrzałeś”
Julia Tylec, 6-17 Hufiec Pracy w Oświęcimiu (Małopolska WK), „Bóg jest wszędzie”
Patrycja Gubała, 6-38 Hufiec Pracy w Gorlicach (Małopolska WK), „ Szukajcie tej prawdy tam, gdzie ona rzeczywiście się znajduje”

PLASTYKA

Uczestnicy OHP

I miejsce
Paulina Tomasiak, 6-34 Hufiec Pracy w Starym Sączu (Małopolska WK), „Fundament życia, droga do świętości” (zdjęcie u samej góry)

II miejsce
Przemysław Sawoniuk, Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, „Jan Paweł II-Polak, Papież, Człowiek”

III miejsce
Dominik Wójtowicz 6-24 Hufiec Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej (Małopolska WK), „Jan Paweł II-Papież- Pielgrzym”

 Wyróżnienia jury

Natalia Basta, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu (Małopolska WK), „Radość jest zamysłem Boga”
Milena Mich, 3-12 Hufiec Pracy w Chełmie (Lubelska WK), „Portret w objęciach Matki Boskiej Częstochowskiej”
Aleksandra Kamińska, 6-34 Hufiec Pracy w Starym Sączu (Małopolska WK), „Żyć autentycznie”
Joanna Orczyk, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Starachowicach (Świętokrzyska WK), „Radość siłą świętości”
Daria Szymczyk, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Namysłowie (Opolska WK), „Nasz kochany św. Jan Paweł II”
Karol Mulik, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie (Pomorska WK), „Krzyż Ojca Świętego”
Aleksandra Skliniorz, 6-11 Hufiec Pracy Wadowice (Małopolska WK), „Ciebie wybrałem”
Klaudia Rymarczyk, 5-24 Hufiec Pracy w Rawie Mazowieckiej (Łódzka WK), „Święty Jan Paweł II- Papież i Misjonarz”
Sandra Miksa, 5-5 Hufiec Pracy w Łodzi (Łódzka WK), „Jan Paweł II z hostią świętą”
Kamil Maniek, 6-2 Hufiec Pracy w Niepołomicach (Małopolska WK), „Nigdy nie jest za późno”
Agnieszka Drużyńska, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Jędrzejowie (Świętokrzyska WK), „CZUWAM”
Katarzyna Kobus, Centrum Kształcenia i Wychowania w Gołdapi, „Od narodzin do świętości- obraz z życia św. Jana Pawła II”
Daria Krystyna Żyłko, 10-6 Hufiec Pracy w Augustowie (Podlaska WK), „Świętość życia”

Wyróżnienia organizatorów

Patrycja Wyrostek, 6-25 Hufiec Pracy w Bochni (Małopolska WK), „Pilnujcie mi tych szlaków”
Kamila Rembiesa, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie (Małopolska WK), „Wszyscy jesteśmy Jej dziećmi”

PLASTYKA

Młodzież szkolna

I miejsce
Andrzej Jasiewicz (lat 11), Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieruniu, „W drodze do nieba”

II miejsce
Oliwia Tokarz (lat 15), Zarzecze (woj. małopolskie), „Świętość nie jest przywilejem nielicznych, lecz powinnością wszystkich ”

II miejsce
Dawid Oczkowicz (lat 10), Podleśna Wola Górna (woj. małopolskie), „Ukochane Tatry św. Jana Pawła II”
Kornel Marcin Michalski (lat 12), Salezjański Zespół Szkół Publicznych im. św. Dominika Savio w Zabrzu, „Święty na kajakach”

Wyróżnienia organizatorów

Piotr Badura (lat 12), Kraków, „Blask krzyża”

 

Wprowadzono: 19 maja 2020