Z okazji 10. rocznicy kanonizacji zapraszamy na koncert „Santo, santo”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Z okazji 10. rocznicy kanonizacji zapraszamy na koncert „Santo, santo”

Dziesięć lat temu papież Franciszek wyniósł do chwały ołtarzy Jana Pawła II. Z okazji rocznicy kanonizacji, razem z Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, serdecznie zapraszamy do udziału w muzycznym wydarzeniu pt. „Santo, santo”.

santo santo - Z okazji 10. rocznicy kanonizacji zapraszamy na koncert "Santo, santo"

27 kwietnia 2024 r. o godz. 19.00 spotkajmy się w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach na wspólnym dziękczynieniu za świętość życia Papieża Polaka. W czasie koncertu usłyszymy wyjątkowe utwory muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu duetu GGDuo, który tworzy małżeństwo Gabrieli i Wojciecha Gąsiorów.

436361052 982122653920548 2529801206455519684 n - Z okazji 10. rocznicy kanonizacji zapraszamy na koncert "Santo, santo"

Już w trakcie pogrzebu Jana Pawła II w kwietniu 2005 roku na Placu św. Piotra w Rzymie dało się słyszeć okrzyki „Santo subito!” – „Święty od razu!”. Benedykt XVI skorzystał z przysługującego mu prawa i miesiąc później ogłosił przyspieszenie procesu beatyfikacyjnego Papieża Polaka. Po trwającym dwa lata etapie diecezjalnym rozpoczęto prace w Watykanie, które zakończyły się podpisaniem dekretu o heroiczności cnót.

Po uznaniu cudu uzdrowienia francuskiej zakonnicy Marie Simon-Pierre z zaawansowanej choroby Parkinsona, datę beatyfikacji wyznaczono na 1 maja 2011 r. Następnie zainaugurowano proces kanonizacyjny, który toczył się przez kolejne lata. W lipcu 2013 r. Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych zbadała i zatwierdziła niewytłumaczalny z punktu widzenia medycyny przypadek powrotu do zdrowia Floribeth Mora Diaz z Kostaryki. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2014 r., Jan Paweł II został ogłoszony świętym.

W 10. rocznicę kanonizacji Jana Pawła II zapraszamy na wspólne dziękczynienie za dar świętości jego życia. W muzycznym wydarzeniu „Santo, santo” wystąpi zespół GGDuo, który tworzą Gabriela i Wojciech Gąsiorowie. Para to absolwenci Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Małżeństwo od wielu lat tworzy własne kompozycje, które nie ograniczają się do jednego wybranego gatunku. Poprzez muzykę, w której wykorzystują śpiew oraz wiele instrumentуw (gitary akustyczne, basowe, instrumenty klawiszowe, perkusyjne, saksofon, kalimbę i inne), pragną także dzielić się dobrym słowem i własnymi doświadczeniami. W ich utworach łatwo dostrzec inspirację wartościami bliskimi Ojcu Świętemu.

Spotkajmy się w Wadowicach!

Wprowadzono: 25 kwietnia 2024