Zachęcamy do udziału w projekcie p.n. „Tradycyjny sad”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ochrony Środowiska / Zachęcamy do udziału w projekcie p.n. „Tradycyjny sad”

Zachęcamy wszystkich uczniów szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie gminy Wadowice do udziału w projekcie  edukacyjnym pn.” Tradycyjny sad”, który realizowany jest przez Bank Ochrony Środowiska w partnerstwie z Fundacją   Dzieło   Nowego Tysiąclecia i Polską Akademią Nauk.

tradycyjny sad Projekt  polega na promocji wiedzy dotyczącej starych odmian drzew owocowych oraz na stworzeniu mini sadu składającego się właśnie z tych drzew, w ogólnodostępnym miejscu. Może to być teren przy szkole, plebanii, kościele czy też wyznaczony przez gminę np. fragment parku.

Do udziału zgłaszają się zespoły konkursowe  składające się z nauczyciela lub katechety i maksymalnie 10 uczniów.

Projekt podzielony jest na trzy etapy. Realizacja każdego z nich zakończona jest przesłaniem raportu. Trzysta najlepszych zespołów, które w prawidłowy sposób wypełnią zadania pierwszego etapu otrzyma grant, z którego sfinansowane zostaną zestawy startowe roślin sadowniczych oraz materiały wspierające proces założenia sadu. Drugi etap to fizyczne zakładanie mini sadu. Trzeci etap to stworzenie uczniowskiej mapy pomologicznej starych odmian jabłoni i grusz. Każdy z etapów ma oddzielną pulę nagród.

Pula nagród wynosi około 70 000 złotych.

REJESTRACJA ZESPOŁÓW TRWA DO 15 LISTOPADA 2017 ROKU.

więcej informacji na stronie:
http://www.tradycyjnysad.pl/

Zachęcamy również do zapoznania się z poradnikiem stworzonym przez Polską Akademię Nauk- Ogród Botaniczny w Powsinie  oraz Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.http://www.tradycyjnysad.pl/index.php?m=por

Wprowadzono: 18 października 2017