Zagłosuj na Wadowice w konkursie „Turystyczne Skarby Małopolski”!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Referat Obsługi Ruchu Turystycznego / Zagłosuj na Wadowice w konkursie „Turystyczne Skarby Małopolski”!

skarby malopolski 500x500 s 300x173 - Zagłosuj na Wadowice w konkursie "Turystyczne Skarby Małopolski"!

Odkryj Małopolskę na nowo i zdecyduj, co w regionie podoba Ci się najbardziej! Trwa druga edycja konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski”, którego ideą jest nagrodzenie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turyście miejsc i ofert turystycznych. Głosowanie trwa do 20 września br. 

Zachęcamy do głosowania na Gminę Wadowice w kategorii: Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna .

Swój głos można oddać poprzez stronę konkursu www.konkurs.visitmalopolska.pl

Idea konkursu:

Małopolska to region wyjątkowy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, od unikatowych na skalę światową skarbów kultury i dziedzictwa oraz zapierających dech w piersiach krajobrazów, po niepowtarzalną ofertę turystyki aktywnej, jedyne w swoim rodzaju wydarzenia kulturalne i wyśmienitą kuchnię. Ta wyjątkowa oferta turystyczna sprawia, że do Małopolski rok rocznie przyjeżdżają rzesze turystów. Ideą konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turysty goszczącego w Małopolsce przedsięwzięć i inicjatyw, dzięki którym Województwo Małopolskie jest najchętniej odwiedzanym polskim regionem. Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną.

Laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w roku 2021. Ponadto, laureat w kategorii „Miejsce z klimatem –miejscowość lub gmina turystyczna” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł.

W pierwszym etapie zgłoszonych zostało ponad 130 miejsc, z których wybierzemy laureatów tegorocznej edycji konkursu:

  • 30 kandydatur w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna”
  • 16 kandydatur w kategorii „Najciekawszy szlak turystyczny”
  • 23 kandydatury w kategorii „Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne”
  • 47 kandydatur w kategorii „Unikatowa atrakcja turystyczna”
  • 8 kandydatur w „Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi”
  • 10 kandydatur w kategorii „W Gościnie- oferta kulinarna”

Głosowanie potrwa do 20 września. Zwycięzców konkursu poznamy już w październiku.

Wprowadzono: 3 września 2020

-