Zapłać kartą w Urzędzie Miejskim

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Finansowo-Budżetowy / Zapłać kartą w Urzędzie Miejskim

Miło nam poinformować, że mamy do zaoferowania dla Państwa kolejne udogodnienie w załatwianiu spraw w Urzędzie Miejskim w Wadowicach. Dobre wiadomości dotyczą działania kasy Urzędu, gdzie od kilku dni można dokonywać płatności elektronicznych.

Zapłać kartą w UM

Pojawiły się tu terminale płatnicze, dzięki którym szybciej, bez użycia gotówki możesz uregulować swoje płatności. Celem tego działania jest zaoferowanie Mieszkańcom nowych usług w Urzędzie, a także ułatwienie i przyspieszenie załatwienia sprawy. Projekt wdrożony został z inicjatywy Burmistrza Mateusza Klinowskiego przez Pracowników Wydziału Finansowo – Budżetowego UM. Nasza gmina zgłosiła się do udziału w pilotażowym programie „Od papierowej do cyfrowej Polski” organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. dzięki czemu otrzymaliśmy dla Gminy terminale bezpłatnie. Projekt Ministerstwa zakłada upowszechnienie w jednostkach administracji publicznej płatności bezgotówkowych z wykorzystaniem terminali POS. Program jest obecnie realizowany w 200 gminach w całym kraju.

Możliwość dokonywania płatności elektronicznych jest jedną z pierwszych usług wprowadzających nasz Urząd w świat cyfrowych możliwości. Obecnie pracujemy nad kolejnymi udogodnieniami, które pozwolą na załatwienie szeregu spraw urzędowych przez Internet.

Wprowadzona usługa jest całkowicie bezpłatna dla Mieszkańców. Już dziś zachęcamy do skorzystania z niej przy kolejnej wizycie w Urzędzie Miejskim w Wadowicach.

Wprowadzono: 28 października 2016