Zapraszamy do udziału w debacie „Otwarte Radio Kraków”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Zapraszamy do udziału w debacie „Otwarte Radio Kraków”

„Wadowice bez korków, szyldów i smogu – kosztowny kaprys czy konieczność?” 19 października o godz. 18.00 „Otwarta Debata Radia Kraków” na żywo z Wadowic.
Przyjdź, posłuchaj, zabierz głos!

Debata

Debata „Otwarte Radio Kraków” tym razem na żywo z Wadowic. 19 października o godz. 18.00 zapraszamy do sali konferencyjno – wystawienniczej Wadowickiej Biblioteki Publicznej przy ul. Legionów 1.

Wadowicki rynek nie dla samochodów, lecz dla pieszych – tak przekonują władze Wadowic. Przez centrum miasta przejeżdża ok. 600 pojazdów na godzinę, tymczasem dotarcie do rynku na piechotę zajmuje mieszkańcom od 5 do 20 minut. Dlatego władze Wadowic chcą skierować ruch na obwodnicę, a w centrum utworzyć strefę dla pieszych. Jak przekonują eksperci z Politechniki Krakowskiej takie rozwiązanie będzie korzystne dla gospodarki całego miasta, bo – jak dodaje burmistrz Wadowic – to nie samochody robią zakupy, lecz ludzie. Porządkowanie przestrzeni publicznej to jednak nie tylko wyprowadzanie z miasta ruchu samochodowego – władze Wadowic, po zakończonych konsultacjach, przygotowują także projekt uchwały krajobrazowej. Będzie to narzędzie służące do poprawy estetyki wadowickich reklam i szyldów.

O najważniejszych problemach, przyszłości miasta oraz wyzwaniach, które stoją przed władzami i mieszkańcami Wadowic podczas Otwartej Debaty Radia Kraków dyskutować będą:
Mateusz Klinowski – burmistrz Wadowic
Bartosz Kaliński – starosta wadowicki

Paweł Janas – radny gminy Wadowice
Filip Kaczyński – radny Województwa Małopolskiego
Krzysztof Faber – architekt
Stanisław Albricht – Pracownia Planowania i Projektowania Systemów Transportu Altrans

Zapraszamy do udziału i dyskusji. Debata będzie transmitowana na antenie Radia Kraków (w Wadowicach na 101,6 FM) , transmisja wideo na www.radiokrakow.pl.

Czwartek, 19 października, sala konferencyjno – wystawiennicza Wadowickiej Biblioteki Publicznej, ul. Legionów 1.
Wstęp wolny – początek o godz. 18.00.
Prowadzenie: Jacek Bańka i Mariusz Bartkowicz.
Szczegóły na stronie Radia Kraków.

Wprowadzono: 12 października 2017