Zapraszamy na 39. Ogólnopolski Bieg Powsinogi

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Zapraszamy na 39. Ogólnopolski Bieg Powsinogi

16 września 2018 roku odbędzie się kolejna, 39. edycja jednego z najstarszych biegów w Polsce – Ogólnopolskiego Biegu Powsinogi! W programie biegi na 5 i 15 kilometrów, biegi dla dzieci i liczne atrakcje. Zapraszamy do udziału w tym sportowym wydarzeniu!

Bieg Powsinogi to jeden z najstarszych biegów w Polsce. Jego historia sięga 1979 roku, kiedy TKKF Leskowiec zorganizował Bieg Wadowiczan, który od 1980 przekształcił się w znany wszystkim Bieg Powsinogi: coroczną imprezę rekreacyjno-biegową o zasięgu ogólnopolskim. Zawsze we wrześniu bez względu na pogodę, na stadionie MKS Skawa startują zawodnicy we wszystkich grupach wiekowych.

Od samego początku impreza ta była wielkim wydarzeniem sportowym, który trwale zapisał się w pamięci mieszkańców Wadowic i okolic. Od 1984 roku wadowicki Bieg Powsinogi został włączony do ogólnopolskiego rankingu biegów masowych,a w roku 1993 uzyskał rangę imprezy międzynarodowej i trasa biegu głównego otrzymała atest PZLA. W latach swojej największej świetności corocznie w zawodach na wszystkich dystansach uczestniczyło około 3 000 startujących.

Tegoroczny, już 39. Ogólnopolski Bieg Powsinogi odbędzie się już w niedzielę 16 września i jak zawsze rozpocznie się o 11:07.  Bieg przeznaczony jest zarówno dla dzieci i młodzieży szkolnej, którzy będą mogli zmierzyć się na dystansach krótkich (50 m – 1,5 km), biegaczy dystansów długich (5 km, 15 km) oraz dla rodzin które wezmą udział m. in. w Sztafecie Rodzinnej i wielu innych konkurencjach.

W załącznikach poniżej znajdą Państwo opis tras wraz z mapami (5 i 15 km) oraz minutowy rozkład imprezy.

Regulamin imprezy oraz inne niezbędne informacje dostępne są na stronie organizatora.

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 8 sierpnia 2018