Zapraszamy na drugą Europejską Paradę Przedszkolaków

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Zapraszamy na drugą Europejską Paradę Przedszkolaków

Konsorcjum placówek realizujących Projekt „Podniesienie jakości i efektywności pracy szkół i przedszkoli z terenu Gminy Wadowice poprzez rozwijanie kompetencji kadry edukacji szkolnej” zaprasza mieszkańców miasta i gminy do udziału w organizowanej po raz drugi Europejskiej Paradzie Przedszkolaków, która odbędzie się 28.05.2018 roku (poniedziałek) o godzinie 11:00 na Rynku w Wadowicach.


Parada jest formą wdrażania i upowszechniania rezultatów Projektu realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), polegającego na odbyciu kursów językowych i metodyczno – językowych przez nauczycieli w formie szkoleń zagranicznych.

Dzieci przedszkolne ze szkół i  przedszkoli biorących udział w Projekcie  przejdą ulicami miasta i swoim ubiorem oraz poprzez przygotowane rekwizyty zaprezentują barwy narodowe i charakterystyczne cechy wybranego przez nie państwa Europy. Uczestnicy Parady spotkają się o 11.00 na rynku, gdzie odpowiedzą na pytania dotyczące prezentowanych krajów oraz wspólnie zaśpiewają przygotowaną wcześniej piosenkę w języku angielskim.

Spotkanie będzie także okazją do zaprezentowania mieszkańcom Wadowic i turystom innych działań prowadzonych w ramach  Projektu realizowanego od listopada 2017 roku do czerwca 2018 roku.

W Paradzie wezmą udział następujące placówki, które zaprezentują poszczególne państwa:

-Przedszkole Publiczne nr 1- Grecja
-Przedszkole Publiczne nr 2- Hiszpania
-Przedszkole Publiczne nr 3- Portugalia
-Przedszkole Publiczne nr 5- Polska
-Szkoła Podstawowa nr 1 w Choczni- Norwegia
-Szkoła Podstawowa nr 2 w Choczni – Malta
-Szkoła Podstawowa w Wysokiej- Węgry
-Zespół Szkół w Jaroszowicach- Belgia
-Szkoła Podstawowa nr 4 – Francja
-Szkoła Podstawowa nr 2 – Irlandia
-Szkoła Podstawowa w Babicy – Włochy.

Wprowadzono: 24 maja 2018