Zapraszamy na Europejską Paradę Przedszkolaków

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ogólno-Organizacyjny / Zapraszamy na Europejską Paradę Przedszkolaków

Mobilność kadry

Konsorcjum placówek realizujących Projekt „Podniesienie jakości i efektywności pracy szkół i przedszkoli z terenu Gminy Wadowice poprzez rozwijanie kompetencji kadry edukacji szkolnej” zaprasza mieszkańców miasta i gminy do udziału w organizowanej po raz pierwszy Europejskiej Paradzie Przedszkolaków, która będzie miała miejsce 2.06.2017 roku (piątek).

Dzieci przedszkolne z 8 szkół i 5 przedszkoli  przejdą ulicami miasta i  swoim ubiorem oraz poprzez rekwizyty zaprezentują barwy narodowe  i  charakterystyczne cechy wybranego przez nie państwa Europy. Uczestnicy Parady spotkają się o 10.30 na Rynku, gdzie wspólnie zaśpiewają piosenkę w języku angielskim.

W ten sposób nauczyciele grup przedszkolnych i zerówek chcą pokazać,że już od najmłodszych lat dzieci zapoznają się symbolami narodowymi, kulturą, zwyczajami  nie tylko Polski, ale także innych państw Europy, przez co zdobywają świadomość bycia Europejczykiem, rozwijają motywację do zdobywania nowych  wiadomości oraz uczenia się języków obcych.

Podczas prezentacji na Rynku dzieci spotkają się z zaproszonymi gośćmi: Burmistrzem Wadowic Panem Mateuszem Klinowskim oraz Zastępcą Burmistrza  Panią Ewą Całus.

W Paradzie wezmą udział następujące placówki, które zaprezentują poszczególne państwa:

-Przedszkole Publiczne Nr 1-Irlandia

-Przedszkole Publiczne Nr 2-Włochy

-Przedszkole Publiczne Nr 3-Hiszpania

-Przedszkole Publiczne Nr 5-Anglia

-Przedszkole Publiczne w Choczni- Finlandia

-Zespół Szkół Publicznych Nr 1 w Choczni-Polska

-Zespół Szkół Publicznych Nr 2 w Choczni-Malta

-Zespół Szkół Publicznych w Wysokiej-Grecja

-Zespół Szkół Publicznych  w Jaroszowicach-Francja

-Zespół Szkół Publicznych Nr 1 –Niemcy

-Zespół Szkół Publicznych Nr 2-Austria

-Zespół Szkół Publicznych Nr 3-Holandia

– Szkoła Podstawowa w Babicy – Chorwacja

Wprowadzono: 31 maja 2017