Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Program czyste Powietrze”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ochrony Środowiska / Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Program czyste Powietrze”

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy na spotkanie mające charakter edukacyjny i informacyjny w sprawie Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Spotkanie składa się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 30 października o godzinie 18:00 w szkole SPSK w Stanisławiu Górnym. ( Stanisław Górny 132, 34-105 Wysoka)

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Dotacje i pożyczki będą udzielane za pośrednictwem szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).

Program przewiduje dofinansowanie m.in. na:

  • wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu;
  • docieplenie przegród budynku;
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej;
  • montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej;
  • instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej);
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Więcej informacji o projekcie CZYSTE POWIETRZE znajdą Państwo na:  www.mos.gov.pl/czyste-powietrze

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 25 października 2018